Aydos Mesire Yeri Giriş Ücreti ve Ziyaret Detayları 2023

Aydos Mesire Yeri, İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan bir rekreasyon alanıdır. Aydos Tepesi üzerinde konumlanmıştır ve İstanbul‘un en yüksek tepelerinden biridir. Ziyaretçilere şehir manzarası ve Marmara Denizi’nin panoramik görüntüsünü sunar.

Yaklaşık 3.000 hektarlık bir alanı kaplayan Aydos Ormanı, Aydos Mesire Yeri’nin içinde yer alır ve yürüyüş, piknik yapma ve diğer açık hava etkinlikleri için huzurlu doğal bir ortam sağlar. Ormanda ayrıca güzellik katan küçük göller ve akarsular da bulunur.

Aydos Mesire Yeri, yerli halk ve turistler arasında popüler bir yerdir ve toplu taşıma veya araçla kolayca erişilebilir. Yıl boyunca açıktır ve giriş ücretsizdir.
Aydos mesire yerine toplu ulaşım araçları ile gitmek isteyen bireyler Kadıköy’den geçmekte olan 21U numaralı halk otobüslerine binerek, çamlık durağında inebilmektedir. Bu durağa kadar ortalama olarak 50 dakika süre geçmektedir.

Özel araçlarınız ile Aydos mesire yerine gitmek isteyen bireyler ise; E-5 ya da TEM bağlantıları ile Kartal-Yakacık ya da Sultanbeyli istikametlerinden rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilmektedir.

   Aydos Ormanı Giriş Ücreti 2023

 • Öğrenci: 4 Türk Lirası,
 • Yaya Bisiklet: 8 Türk Lirası,
 • Akülü Araç: 9 Türk Lirası,
 • ATV: 12 Türk Lirası,
 • Motosiklet: 14 Türk Lirası,
 • Otomobil: 22 Türk Lirası,
 • Minibüs: 60 Türk Lirası,
 • Midibüs: 90 Türk Lirası,
 • Otobüs: 160 Türk Lirası,

  Aydos Mesire Yeri Kahvaltı

  Aydos mesire yerine dilerseniz kendi malzemelerinizi götürebilir, dilerseniz de alanda yer alan mekanlarda kahvaltı yaparak zaman geçirebilirsiniz. Saat sabah 07:00 ile gece 02:00 saatleri arasında hizmet vermekte olan mekanlardan yemek yemeniz de mümkün olabilmektedir. Kaliteli ve güzel bir kahvaltı menüsü olan bu mekanlardan memnun bir şekilde ayrılmanız da olası.

  Aydos Cennet Cafe Açık Adresi: Uğur Mumcu Mahallesi, Samandıra Caddesi, Aydos Ormanı, Yakacık, İstanbul

  Aydos Cennet Cafe Telefon Numarası: 0535 787 26 44

Aydos Mesire Yerinde Bulunan Göl

Aydos mesire yerinde Aydos isminde bir göl bulunmaktadır. Bu göl içerisinde balık tutmak mümkün olabilmektedir. Burada yunus motor da kiralayabilir ve keyif yapabilirsiniz. Gün batımı sırasında oldukça güzel manzaralara ev sahipliği yapmakta olan mesire yerinden memnun bir şekilde ayrılmanız mümkün olabilmektedir. Aydos ormanı içerisinde herhangi bir kirlilik olmadığını da ifade etmek isteriz.

Aydos Ormanında Piknik Alanı Var Mı?

Aydos Ormanı içerisinde bir göl bulunmaktadır. Bu gölün etrafında ise birçok kişi piknik yapmaktadır. Her gün yüzlerce kişi burada piknik yapmaktadır. Böylece bireyler aileleri ile beraber oldukça keyifli zamanlar geçirebilmektedir.

Aydos Ormanı Nerede?

Aydos Ormanı; Kartal, Pendik ve Sultanbeyli isimli üç adet ilçenin ortasında yer almaktadır. Kadıköy’de ortalama olarak 20 kilometre uzaklığı olan Aydos Ormanı Anadolu yakasının gözde mesire yerleri arasında bulunmaktadır.

Adres: Çarşı Mahallesi, Kartal/İstanbul

Aydos Mesire Yerinde Kamp Yapılır Mı?

Aydos Mesire yerinde uygun görmüş olduğunuz alanlarda kamp yapmanız mümkün olabilmektedir. Burada yer almakta olan tüm işletmeler gece 02:00’ye kadar aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Bu saat dilimine kadar; WC, Lavabo gibi imkanlardan bir süreliğine mahrum kalmanız mümkün olabilmektedir. Pozitif ve olumlu yanları arasında ise; bölgenin güvenli olması kamp için tercih edilme oranını fazlaca yükseltmektedir. Kamp yapmayı seven ve bu şekilde hayattan keyif alan bireylere bu alan fazlası ile önerilmektedir.

Aydos Mesire Yeri nerededir?

Aydos Mesire Yeri, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda ve Sancaktepe ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.

Aydos Mesire Yeri’ne nasıl gidilir?

Aydos Mesire Yeri’ne ulaşım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan otobüs seferleri ile mümkündür. Ayrıca özel araç veya taksi ile de gidilebilir.

Evcil hayvanlar alınabilir mi?

Evet, evcil hayvanlar Aydos Mesire Yeri’ne girebilirler ancak ilgili yönetmeliğe uygun olarak tasma vb. kullanılması gerekmektedir.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.