Sapanca At Çiftlikleri

Sapanca At Çiftlikleri 2024

Sapanca At Çiftlikleri çoğu kişi tarafından oldukça merak ediliyor. Sapanca, Sakarya’nın batı noktasında yer alan bir ilçesidir. Bölge doğal harikaları ile birçok aktiviteye uygun imkan tanımaktadır. Sapanca hem gölü hem de arkasındaki yeşillikleri ile eşsiz manzaralara sahiptir. Bu sayede Sapanca’da keyifli vakit geçirmek sanılandan çok daha kolaydır. Bu aktiviteler arasında at çiftlikleri de önemli bir yer tutar. At binmek birçok kişi için sevilen bir aktivite olsa da uygun bir nokta bulmak zor olabilir.

At çiftlikleri genellikle şehrin dışında yer alır ve bu nedenle at binme deneyimini edinmek zor hale gelebilir. Ancak Sapanca’da birçok at çiftliği vardır ve bu sayede at binmek herkes için erişilebilir bir hal alır. At çiftlikleri özellikle çocukların gözdesidir ve genellikle aileler için keyifli bir ortam sunar. Aynı zamanda çiftler de romantik ve konforlu zamanlar geçirmek için at çiftliklerine yönelirler.  Sapanca at çiftlikleri sevdiklerinizle güzel zaman geçirmek için birçok olanağa sahiptir.

Sapanca En İyi 8 Kahvaltı Mekan önerisi için hemen tıklayın!

Sapanca At Çiftliklerinde Neler Yapılabilir?

Sapanca At Çiftlikleri

Sapanca At Çiftlikleri

At çiftliklerinde yapılacak pek çok aktivite vardır. Elbette en ön planda atlar yer alır. Birçok kişi atları görmek ve onlara dokunmak için gider. İsteyenler at binebilir ve hatta düzenli olarak at binme dersleri de alabilir. Sapanca At Çiftlikleri seçeneklerinde de bu aktiviteler ön plandadır. Aynı zamanda at çiftlikleri içerisinde restoran ve kafeler de yer alır. Elbette çiftliklere göre değişim gösterir ancak genellikle hoş lezzetler ön plana çıkar. Seyirlik masalarda at binenleri izleyebilirsiniz ve güzel Sapanca manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. At çiftlikleri zaman zaman safari, trekking, paintball gibi aktiviteler de sunar. Bu sayede aktivite çeşitliliği ile birçok gününüzü keyifli hale getirebilirsiniz.

Binicilik Malzemeleri Nelerdir?

Binicilik Malzemeleri Nelerdir

Binicilik Malzemeleri Nelerdir

Binicilik malzemeleri, at binme sürecini daha konforlu hale getirir. Bu nedenle binicilik malzemesi tercih ederken doğru ölçülerin olmasına özen gösterilmelidir. Binici pantolonu, kamçı ve mahmuz, binici botu, binici eldiveni, çorap ve tog bu ürünler arasındadır. Bu ürünlerin bir kısmını Sapanca At Çiftlikleri içerisinden de edinmek mümkündür.

Badomer Cafe At Çiftliği

Badomer Cafe At Çiftliği

Badomer Cafe At Çiftliği

Badomer Cafe & At Çiftliği, her yaştan insan için uygun bir yerdir. Sapanca At Çiftlikleri merkeze yakın olması ile bilinir ve bu da ulaşımı daha keyifli bir hale getirir. Burada çocuklar, yaşlılar ve gençler eğlenceli vakitler geçirebilirler. Öyle ki bu çiftlikte at sevebilir ve onlara binebilirler. Atarla iletişim kurmak birçok olumlu etkiyi beraberinde getirir. Özellikle atlar ile iletişim kuran çocukların büyüme sürecinde önemli etkileri vardır. Elbette atlar dışında yeşillikleri de izleyebilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yorgunluk sonrasında kafede oturabilirsiniz. Burada bir şeyler içip yiyebilirsiniz ve bu sayede doğada rahatça nefes alabilirsiniz. Güler yüzlü hizmet anlayışı sunan bu çiftlikte seyir keyfi sunan eşsiz manzara yer alır.

Sapanca Restoran Önerileri için hemen tıklayın!

DorAt Çiftliği

DorAt Çiftliği

DorAt Çiftliği

Dorat Çiftliği, Sapanca At Çiftlikleri  içerisinde en öne çıkanlar arasındadır. Burada at binek mümkün olduğu kadar kafeterya bölümü de vardır. Özellikle sadece yazın değil, kışın da bölgeye gelmek isteyenler, kış bahçesi ile bölgenin keyfini çıkarabilirler. Kış bahçesinde atları izlemek, Sapanca manzarasının keyfini çıkarmak oldukça kolaydır. Kafeterya bölümünde kahvaltı ve yemek seçenekleri oldukça fazladır. Kahvaltı yaparken çocukları at binen pek çok aile görmek mümkündür. Bu esnada çocuğunuzu izleyebilir ve güvenliğinden emin olabilirsiniz. Haftanın her günü açık olan bu çiftlik genellikle akşam 8.30’a kadar açık olarak bilinir. Ancak özellikle gündüz saatleri daha kalabalık olup sosyalleşmek için de uygun bir lokasyondur.

Maşukiye At Çiftliği

Sapanca At Çiftlikleri

Maşukiye At Çiftliği

Maşukiye At Çiftliği diğer bir adı ile Kartepe At Çiftliği olarak da bilinir. Burada binicilik dersleri ve atlı doğa turları yer alır. Özellikle at ile sınırları aşarak seyahat etmek isteyenlere atlı doğa turları sunulur. Burada yılın birçok zamanı Sapanca’yı keşfedebilirsiniz. Burada at binmek için kapsanan alan oldukça geniştir ve bu sayede atlara binerken daha uzun süreli olarak bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Doğada at turu uzmanlar eşliğinde yapılır ve bu sayede güvenlik sorunu ortadan kalkar. Özellikle atlarla iç içe olmayı sevenler ve hayvanlarla vakit geçirmekten mutlu olan çocuklar için burası oldukça uygun bir lokasyondur. Burası aileler için de uygun bir yerdir. Fiyat bilgisini iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Tesisin kapanış saati haftanın her günü akşam 8’dir.

Sapanca at çiftlikleri ile atlarla doğada vakit geçirebilirsiniz. Özellikle hem Sapanca’nın tadını çıkarmak isteyenler hem de atlarla vakit geçirmeyi umanlar için bu seçenekler en iyi alternatifler olarak ortaya çıkar. Bu çiftliklerde zengin bitki örtüsü, eşsiz ağaç manzaraları ve görkemli atları bir arada görmek mümkündür. Atlara binmek için her tesisin ücreti farklı olacaktır.

Sapanca at çiftlikleri fiyatları değişebilir ve öncesinde telefon yardımı ile öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda aktivitelerin detaylarını da öğrenmeniz mümkündür. At çiftlikleri, doğa ile iç içe olmayı seven çiftlere, ailelere ve arkadaşlara uygun zengin yiyecek ve aktivite çeşitliliğine sahip yerlerdir.

Sapanca Ücretli Kamp Alanları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.