Kocaeli Maşukiye ayrı gezegen cam balkon

Kocaeli Maşukiye Ayrı Gezegen Cam Balkon 2023

Kocaeli Maşukiye ayrı gezegen cam balkon oldukça farklı bir konseptle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Buraya gelmek isteyen kişiler tam olarak buranın nerede olduğunu merak ediyor. Manzaranın anlamında bir tarafı doğa manzarasını gören ve diğer tarafı da göl manzarası eşliğinde bir konumda yer alıyor. Kocaeli şehrinin Kartepe ilçe sınırlarında bulunuyor. Ayrıca 460 metrekarelik bir alan içerisinde tesis edilmiş. Bunun yanı sıra Kocaeli Maşukiye ayrı gezegen cam balkon büyüklüğü ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük cam terası olma özelliğini taşıyor.

Cam terasın kaplamış olduğu alan ise 100 metrekare civarında. 2019 yılında kapılarını açarak ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan cam terasın yerden yüksekliği ise 185 metre civarı. Böylesi bir yükseklikten etrafı izlemeye başladığınızda ise Kartepe ve Maşukiye’nin eşsiz manzarası sizleri beklemiş oluyor. Bunun yanı sıra bu eşsiz manzarasının dışında Sapanca Gölü’nü de görebilmek mümkün. Ayrı gezegen cam teras içinde restoran bölümü de yer almaktadır. Buranın ayrı bir özelliği ise Sapanca gölü manzarası eşliğinde kahvaltı yapabilmektir.

Kocaeli Maşukiye ayrı gezegen cam balkon

Kocaeli Maşukiye ayrı gezegen cam balkon

Sizlere önerimiz mutlaka burada kahvaltı yapmanızdır. Hafta sonu planlarınızla keyifli bir gezi yapmak istiyorsanız Kartepe’nin eşsiz manzarası sizlere eşlik edecektir. Ayrıca bu bölümün güzel olmasının bir yanında lezzetli kahvaltılıklarının yanı sıra manzaranın da var oluyor olmasıdır. Ayrı gezegen cam teras içerisinde hediyelik eşya satan yerlerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra macera parkı, zipline, çocuk oyun parkı, macera Park, ATV ve UTV safari ve atış poligonu yapma imkanı da bulunuyor.

Kocaeli Maşukiye Ayrı Gezegen Cam Balkon Giriş Ücretleri

Kocaeli Maşukiye ayrı gezegen cam balkon giriş ücretleri konusunda da sizleri ayrıca bilgilendirmek isteriz. Bunun dışında ayrı gezegen cam balkonu gezmeyi düşünüyorsanız açık adres konusunda da araştırma yapmanız gerekiyor. Adres konum itibariyle oldukça kolay bulunabilecek bir merkezde yer alıyor. Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yer alan cam teras, Maşukiye Mahallesi, Kartepe Caddesi numara 179’da yer alıyor.

Kocaeli Maşukiye ayrı gezegen cam balkon

Kocaeli Maşukiye ayrı gezegen cam balkon

2023 yılı Haziran ayı itibarıyla cam terasın sabahları kapılarını açma saati 9 iken akşam ise 7’de kapanıyor. Yaz uygulamalarında ise akşam saat 8.00’de kapanışlarını gerçekleştiriyorlar. Bunun yanı sıra ayrı gezegen cam terasına ulaşım sağlamak için Kartepe Kayak Merkezi üzerinde bulunuyor. Kayak merkezine yaklaşık 20 dakika uzaklıkta yer alıyor. Maşukiye bölgesine ise 15 dakika mesafededir. Maşukiye’den ulaşım sağlamak istiyor iseniz buradan Kartepe Caddesi’ne doğru devam etmeniz gerekiyor.

Buraya yönlendirici tabelalar ile oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrı gezegen cam terasa herhangi bir toplu taşıma gitmiyor. Dolayısıyla Maşukiye’ye otobüs ile ulaşım sağladıktan sonra buradan taksi ile gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra 2023 yılı Haziran ayı itibariyle öğrenci giriş ücretleri 40 TL iken tam giriş ücreti 50 TL olarak belirlenmiş.

Ayrı Gezegen Cam Terasında (Balkonu) Neler Yapılabilir?

Kartepe’ye Maşukiye ayrı gezegen cam balkon sizlere fotoğraf açısından oldukça güzel kareler vermektedir. Türkiye’nin en iyi ve en güzel panoramik doğa manzaralarını sağlamaktadır. Bu sebeple ayrı gezegen cam terasına muhakkak uğramanız gerekmektedir. Maşukiye bölgesine 9 kilometre uzaklıkta yer alması sebebiyle ulaşım açısından da zorluk yaşatmamaktadır. Bir üst yazıda da belirttiğimiz gibi dilerseniz Maşukiye bölgesine gelerek sonrasında taksi vasıtasıyla cam terasına gelebilirsiniz. Ancak bunun dışında yürümekten hoşlanan biriyseniz yaklaşık 20 dakikalık bir yürüyüş ardından kolayca buraya ulaşabilirsiniz.

2019 yılından itibaren hizmete açılan bu yerde her geçen gün daha fazla ziyaretçisi olmaktadır. Bu seyir terası 185 metre yükseklikte bulunmaktadır. Dolayısıyla sizlere Kartepe’nin yemyeşil çam ormanlarını, Sapanca Gölü’nü ve Saman Dağları’nı uzanan panoramik manzaraları da kuşbakışı göstermektedir. Çevresinde bulunan alabalık çiftlikleri, yürüyüş parkurları, kır bahçeleri ve çocuk oyun alanları gibi pek çok farklı olanak çeşitleri de yer almaktadır. Ayrıca bu seyir terasında düzenlenen rehberler eşliğinde fotoğraf safarileri ve doğa gezileri de düzenlenmektedir.

Kocaeli Maşukiye ayrı gezegen cam balkon

Kocaeli Maşukiye ayrı gezegen cam balkon

Bunun yanı sıra burada bulabileceğiniz imkanlar yalnızca fotoğraf çekimi konusunda olmamaktadır. Ayrı gezegen cam teras içerisinde restoran bölümü de bulunmaktadır. Dolayısıyla burayı görmek istiyor ve yemek yiyebileceğiniz bir alan konusunda şüpheye düşüyorsanız kesinlikle düşmemelisiniz. Çünkü restoran bölümünde günün dilediğiniz öğününde yiyebileceğiniz yiyecekler yer alıyor. Sizlere önerimiz burayı ziyaret etmek için geldiğinizde sabah saatlerini tercih etmeniz olacaktır. Sabahın dinginliği eşliğinde serpme kahvaltı yaparak eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Buranın en çok tercih edilen hafta dilimi kesinlikle cumartesi veya pazar günleri oluyor. Kartepe’nin enfes manzarasını görmek isteyen kişiler özellikle burayı tercih ediyor. Sizlere son olarak önerisinde bulunacağımız konu ise kesinlikle iyi bir fotoğraf makinesi ile gelmeniz. Bunu söylememizin nedeni burada birbirinden eşsiz fotoğraflar yakalayacak olmanızdan. Bu sebeple buraya gelmeye karar verdiyseniz yanınızda bulunduracağınız fotoğraf makinesi kesinlikle işe yarayacak.

Maşukiye Kartepe Yolu hakkında bilgi almak için tıklayın!

 

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.