Florya Atatürk Ormanı

Florya Atatürk Ormanı 2023 Nerede

Florya Atatürk Ormanı İstanbul ilinin Bakırköy ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Ayrıca Florya semtinde bulunuyor. Bakırköy ilçesine bağlı olan Şenlikköy ve Basınköy mahalleleri arasında yer almaktadır. Tarihi açısından 1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile ağaçlandırılmaya başlanmıştır. Ayrıca o dönemlerde başlatılan çalışmalar zamanla enfes güzellikte olan ormanı ortaya çıkarmıştır.

Özellikle talimatın Atatürk tarafından gelmesiyle ilerleyen dönemlerde adı Atatürk ormanı olarak anılmıştır. Bu ormanın içerisinde pek çok farklı etkinliğe de ayrıca izin verilmektedir. Mekan içerisinde dinlenirken aynı zamanda etrafında keyfini çıkarabilmek mümkündür. Vakit geçirirken son derece keyif alacağınız bir noktada bulunmaktadır. Üstelik çocukların oyalanabileceği ve seveceği türden Park da bulunmaktadır.

Florya Atatürk Ormanı

Florya Atatürk Ormanı

Park içerisinde yürüyüş, bisiklet sürmek ve koşu gibi aktiviteler de yapabilmek mümkündür. Ayrıca çocuk alanları da bulunduğundan dolayı çocukları oyalamakta son derece kolay olacaktır nokta dolayısıyla öneriler arasında bu ormanın çocuklu aileler içinde uygun olduğunu söylemek mümkündür.

Ancak unutulmaması gereken şeylerden birisi de burada mangal ve semaver yakmanın yasak olduğudur. Piknik yapmak istediğiniz takdirde ise piknik sepetiniz ile buraya gelebilirsiniz. Alan içerisinde büfe ve kafeinin de olmadığını hatırlatmak isteriz nokta dolayısıyla gelmek isteyen kişiler yanında eşyasıyla birlikte gelmesi iyi olacaktır.

Daha fazla bilgi için: https://ipa.istanbul/wp-content/uploads/2021/08/5_Florya_Ataturk_Ormani.pdf

Florya Atatürk Ormanı Giriş Ücreti

Florya Atatürk Ormanı giriş ücreti için herhangi bir ücret istenmemektedir. Yalnızca otopark bölümünden kişilerden ücret istenmektedir. Dolayısıyla ormanı dilediğiniz şekilde ziyaret ederek ücret ödemeden geçebilirsiniz.

Florya Atatürk Ormanı

Florya Atatürk Ormanı

Şahsi aracı ile gelecek olan kişiler otoparkı kullanmayı isterlerse belli bir ücreti oraya ödemektedir. Onun dışında ormana giriş için herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmamaktadır.

Florya Atatürk Ormanı Aktivite İmkanları

Florya Atatürk Ormanı içerisinde vakit geçirilecek pek çok aktivite alanı bulunmaktadır. Bunlar içerisinde kafe ve büfe olmadığını da yeniden hatırlatmakta yarar bulunmaktadır. Üstelik burada park olması sebebiyle de çocukların ayrıca vakit geçireceği alan bulunmaktadır. Yürüyüş yapabilecek ve koşu yapabilecek alanlarda mevcuttur.

Florya Atatürk Ormanı

Florya Atatürk Ormanı

Üstelik bisiklet sürmek için de uygun olan yerler bulunmaktadır. Oldukça büyük bir orman olması sebebiyle herhangi bir alan sıkıntısı da çekilmemektedir. Dolayısıyla dilediğiniz şekilde piknik yapabilmeniz mümkündür.

İstanbul Gülhane Parkı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.