İstanbulun En İyi Tatlıcıları-min

İstanbul’un En İyi Tatlıcıları 2023

İstanbul’un en iyi tatlıcıları araştırması şehri gezen kişiler tarafından yapılmaktadır. İstanbul’da birbirinden farklı tatlı yenecek mekan bulunuyor. Ancak her bir mekanın tatlı yapma usulü birbirinden farklı oluyor. Üstelik lezzet anlamında farklılıkların yanı sıra çeşit anlamında da birçok farklılıklar bulunuyor. Sizler için bu yazı içerisinde İstanbul’un en iyi tatlıcıları araştırmasını yaparak 5 mekanın derlemesini oluşturduk.

İstanbul’un En İyi Tatlıcıları 5 Mekan Önerisi

İstanbul’un en iyi tatlıcıları önerisi arasında değinmemiz gerektiğini düşündüğümüz olmazsa olmaz 5 mekan önerisi bulunuyor. Bu mekanlardan herhangi birine gittiğiniz takdirde tatlılarına aşık olacağınızı garanti ediyoruz. Sözü daha fazla uzatmadan tatlı yiyip tatlı konuşabileceğimiz listenin 1 sınıf sırasına gelin birlikte göz atalım.

Kadıköy’ün En Popüler Kafeleri hakkında bilgi almak için tıklayın!

1- Savoy Pastanesi

Savoy Pastanesi

Savoy Pastanesi

Savoy Pastanesi listenin olmazsa olmaz 1 sırasında yer almalı. Geçmiş açısından Savoy Pastanesi’nin tarihi 1950’lere kadar dayanıyor. Buraya gelmeden önce sevdiklerimizden ilk öneri milföy pastası olmuştu. Bizlerin de sizler için önereceğimiz en meşhur tatlısı olan milföy pastasını önereceğiz.

Bu tatlıyı tarif etmek gerekirse muhteşem kremasıyla ve çıtır çıtır milföy hamuruyla oldukça lezzetli bir tatlı olması. Ayrıca tamamen hafif bir tatlı olması sebebiyle şerbetli tatlılara kıyasla sizleri hemen kesmiyor. İyi bir tatlı arayışındaysanız kesinlikle bu pastaneye gelerek milföy pastasının tadına bakmanız gerekir.

Telefon: 0212 249 18 18

Adres tarifi: Cihangir, sıraselviler cd. 91/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul

2- Hamdizade Bağdat Caddesi

Hamdizade Bağdat Caddesi

Hamdizade Bağdat Caddesi

Listenin ikinci sırasında yer vermeyi düşündüğümüz tatlıcı ise Hamdizade. Fıstıklı dürüm mekanın olmazsa olmaz denenmesi gereken lezzetleri arasında yerini alıyor. Dondurmaları da bir o kadar lezzetli olması ile tanınıyor. Hamzazade Bağdat Caddesi içerisinde keçi sütü, salep ve şeker bulunduran eşsiz Kahramanmaraş dondurması ve muhteşem tahtalara sahip olan bir mekan.

Künefe ve baklavası da en az dondurması kadar meşhur olan lezzetler arasında. Ayrıca işletme çalışanları son derece ilgili yaklaştığı için almış olduğunuz hizmetten de memnun kalıyorsunuz. Tamamen sıcak bir ortamda farklı bir tatlı denemek istiyorsanız burası tam size göre bir mekan.

Telefon: 0212 427 46 46

Adres tarifi: Caddebostan, Bağdat Cd. No:262, 34728 Kadıköy/İstanbul

3- J’adore Chocolatier Cafe

Jadore Chocolatier Cafe

Jadore Chocolatier Cafe

J’adore Chocolatier Cafe, Beyoğlu’nun ara sokaklarında bulunan bir mekan olarak geçiyor. Mekanın önünden geçtiğiniz anda muhteşem bir çikolata kokusu etrafı kaplıyor. İştahınızı canlandıran ve tamamen yeme hissi oluşturan bir mekan burası. Mekanın ismi Fransızca ‘da bayılıyorum anlamına gelmekte.

Çünkü çikolata aşıklarının vazgeçilmez mekan adresi olan bu yerde yumuşak keki, muz ve çilek parçalarının yer aldığı ılık çikolatası ile Oh la la Beatrice tatlısını muhakkak denemenizi tavsiye ediyoruz. Çikolata severler tarafından hiç şüphesiz vazgeçilmez bir mekan haline gelecek.

Telefon: 0212 249 03 33

Adres tarifi: asmalı mescit, Emir Nevruz Sk. No:22 D:F, 34422 Beyoğlu/İstanbul

4-Hafız Mustafa 1864

Hafız Mustafa 1864

Hafız Mustafa 1864

Hafız Mustafa 1864, İstanbul’un oldukça hareketli bir bölümü olan Sirkeci mevkiinde yer alıyor. Mekan yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görüyor. Hafız Mustafa tatlıcısı Ortadoğu ülkelerinde oldukça meşhur bir konumda.

Oldukça meşhur olmasının en önemli sebebi ise şerbetli tatlılar konusunda diğer mekanlara kıyasla fark atıyor olması nokta aradığınız her tür şerbetli tatlı mekan içerisinde bulunuyor ve siparişinize hazır bir şekilde geliyor.

Tel: 0505 158 66 27

Adres: Hoca Paşa, Muradiye Cd. No:51, 34080 Fatih, İstanbul

Daha fazla bilgi için: https://www.hafizmustafa.com/

5- Ceviz Ağacı

Ceviz Ağacı

Ceviz Ağacı

En çok sevdiğimiz mekanlardan birisi de ceviz ağacı. Ceviz ağacında hemen hemen her zaman zevkinin sevebileceği türde tatlı bulabilmek mümkün oluyor. Şerbetli tatlılardan sütlü tatlılara, çikolatalı tatlılardan dondurmalara, kurabiye ve yaş pastaya kadar bir pek çok tatlı çeşidi yer alıyor.

Kurabiyeden pastaya kadar çeşitli tatlıların bulunması mekana gelen kişilerin kısıtlanmasını da engellemiş oluyor. Ceviz Ağacı Koşuyolu’nda bulunan son derece bilinen bir mekan olarak geçiyor.

Tel: 0216 212 08 18

Adres tarifi: Koşuyolu, Muhittin Üstündağ Cd. No:85, 34718 Kadıköy/İstanbul

 

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.