Kadıköy’ün en popüler kafeleri

Kadıköy’ün En Popüler Kafeleri 2023

Kadıköy’ün en popüler kafeleri nereler bu yazı içinde sizler için derliyoruz. İstanbul’un en sevilen semtlerinden biri olan Kadıköy’ün en popüler 5 kafesine sizler için yer vereceğiz. Bu kafeler arasında başka yerlerde bulamayacağınız, en kaliteli ve en güzel kafeler bulunuyor.

İstanbul’un en güzel ve en popüler semtinden, sizin için en popüler, en tercih edilen kafeleri seçip paylaşıyoruz. Mutlaka gitmenizi önerdiğimiz Kadıköy’ün en popüler kafeleri ile ilgili sizlere önerilerde bulunuyoruz. Sizlerin de İstanbul’a yolu düşerse, gezmeye gelmek istediğiniz bir zaman veya İstanbul’da yaşıyorsanız bile önereceğimiz kafelere mutlaka gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Kadıköy’ün en popüler kafeleri: Viyana Kahvesi

İlk kez 1685 yılında açılan Viyana Kahvesi’ni Johannes Diodato adında Osmanlı’dan gelen bir Ermeni genci açmıştır. UNESCO tarafından korunan Viyana Kahve kültürü, Türklerden miras kalan kahve çekirdeklerinden oluşur. Türkler kendi kültürüyle bu kahve çekirdeklerini harmanlayıp Türk damak zevkine göre bu kahveyi satışa sunmuşlardır. 1819 yılında 25 şehir merkezinde bulunan Viyana Kahvesi 20. Yüzyılın başlarında sayısını 600’e ulaşan şubeleriyle, adını duyurmayı başaran en güzel kafelerden biridir.

Kadıköy’ün en popüler kafeleri arasında yer alan bu kafe sevdikleriniz gidebileceğiniz mükemmel bir kafedir. Kendine has olan kahve kalitesinin güzelliği, minimal ve hoş görünen nezih bir ortam konseptiyle en sevilen kafelerden biri olan Viyana Kahvesi ilgi çekmeye devam etmektedir. Sizde boş zamanlarınızda kaliteli bir kahve deneyimi yaşamak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeyin! Farklı bir tat denemek isterseniz Viyana Kahvesi’nin kapıları her daim sizlere açık. 

Viyana Kahvesi Adresi 

Adres açıklaması: Caferağa mah. Neşet Ömer sk. Kadıköy İş Merkezi No: 1/B307, 34710 Kadıköy/İstanbul

 

Vitavien İstanbul

Vitavien, hayatın gelişini simgeleyen bir anlamı vardır. 2017 senesinde İstanbul’da kurulan bu kafe herkesi kendine çekmeyi başaran Kadıköy kafelerinin başlarında gelmektedir. Kadıköy’deki ilk şubesi 2018 yılı Mayıs ayında açılan bu kafe, Kadıköy’ün en popüler kafeleri arasında yer alıyor. Vitavien, dondurma, kruvasan ve kahve kafesi olarak minimal konsepti de bir o kadar harika gözüken bu kafe dinlenmeniz için en uygun kafelerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

İtalyan ve Türk dondurmasının karışımını barındıran her sene 50’den fazla çeşit dondurma seçeneği sunan bu kafe keyifli vakitler ve molalar için en uygun yer olarak bilinmektedir. Sizde dostlarınızla keyifli saatler geçirmeyi seviyorsanız bu kafeyi tercih etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz!

Vitavien İstanbul Adresi 

Adres açıklaması: Caferağa, Serasker Cd. No:5, 34710 Kadıköy Çarşı/ İstanbul

 

Dem Moda 

Dem moda

Dem moda

İstanbul’un Kadıköy semtinde bulunan Dem Moda müthiş lezzeti ile bilinen bir kafedir. Eşsiz lezzetleriyle birçok seçenek sunan Dem Moda Kadıköy’ün en popüler kafeleri arasında yer alıyor. Vintage havası konseptiyle harika bir dizaynı olan bu kafe hem çeşitli kahvaltılarıyla hem de çeşit çeşit çaylarıyla, birçok yiyecek ve içecek barındıran kafeye aşık attırtacak düzeyde. Dem Moda farklı tat ve lezzet denemek isteyenler için şiddetle tavsiye ettiğimiz mekanlar arasında bulunuyor. Sizde Kadıköy Moda’da en güzel çay nerede diye düşünüyorsanız Dem Moda’yı kesinlikle tercih etmelisiniz.

Dem Moda Adresi

Adres açıklaması: Caferağa, Şair Nefi Sk. 9/1, 34710 Kadıköy/İstanbul

 

Leman Kültür

Leman Kültür

Leman Kültür

Bundan 30 sene önce Beyoğlun’da doğan Leman Kültür Kadıköy’ün en popüler kafeleri arasında yer alıyor. Bugün 14 ilde 18 şubesiyle büsbüyük bir aile olan Leman Kültür aynı zamanda yılda 7 milyon insan ağırlayan dev bir franchise zincirinden oluşmaktadır. Ayrıca Cem Yılmaz’ın keşfedildiği yer olan Leman Sahne ve Leman Otel konseptleriyle de günümüzde muhteşem bir hizmet vermektedir. Tam olarak 70 sayfalık ürün seçeneği barındıran menüsü, Leman Kültür’ün bu yönünü özellikle daha popüler ve sevilen bir yer olmasına sebebiyet veriyor. Kafe konseptinin harika bir o kadarda samimi olduğu Leman Kültür’ün sloganı ise “Gülüyoruz o halde varız!”

Leman Kültür Adresi:

Adres açıklaması:  Caferağa mah. Neşet Ömer Sk. No:9/1 Kadıköy/İstanbul 

Daha fazla bilgi için: https://www.lemankultur.com.tr/

 

Sapanca Sahil Gezilecek Yerler Listesi hakkında bilgi almak için tıklayın!

Yeşilçam Kafe

yeşilçam kafe

yeşilçam kafe

Kadıköy’de her zaman lüks mekana gitmek yerine sizde naif, eskiyi andıran bir kafe istiyorsanız bu kafeyi tercih edebilirsiniz. Yeşilçam kafe sizlere, sevdiklerinizle gidebileceğiniz sıcacık bir yer sunuyor. Kahveleri ve çaylarıyla muazzam bir keyif sizleri bekliyor. Günümüzde bu tarz kafeler bulmak artık çok zor neden derseniz her şey artık bir lüks oldu.

Fakat Yeşilçam kafe sizlere hem uygun fiyatlarıyla hem de sıcacık ve sakin ortamıyla Kadıköy’ün en popüler kafeleri arasında bulunmayı başarıyor. Bu kafenin menüsünde birçok lezzet sizleri bekliyor! Çeşit çeşit yiyecek ve içecekleriyle tadını damağınızda bırakacak olan bu kafeye gitmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Muhakkak gitmeniz gereken Yeşilçam kafe, samimiyetiyle sizleri her daim beklemekte. 

 

Yeşilçam Kafe Adresi

Adres açıklaması: Caferağa, Sakız Gülü Sk. No:4, 34710 Kadıköy/İstanbul

 

 

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.