Sapanca Gölü

Sapanca Sahil Gezilecek Yerler Listesi 2024

Sapanca sahil gezilecek yerler listesi konusunda pek çok farklı sahilleri içerisinde bulunduran bir ilçedir. Burada bulunan Sapanca Gölü’nün uzunluğunu ise doğu batı doğrultusunda 16 kilometre olmak üzere enini ise Kuzey Güney doğrultusunda 5 kilometre olduğunu söyleyebiliriz. Sapanca Gölü’nün toplamda 39 kilometre kıyı uzunluğu bulunarak Sapanca ilçesinin kıyı uzunluğu ise 16 kilometredir. Bunun yanı sıra Sapanca bölgesinde bulunan sahiller Sapanca’nın göz bebeği olarak geçmektedir. Doğa harikalarının yanı sıra bölgede seyir anlamında en keyifli olan yerlerden birisi de sahillerdir.

Sapanca Gölü ve kıyısında bulunmakta olan yürüyüş yolları bölgeye gelen ziyaretçilerin son derece ilgisini çekiyor. Bölgenin rağbet görmesindeki en önemli faktör ise gölün bizzat kendi varlığı. Bünyesinde barındırmış olduğu doğal güzelliklerin keyfini sürmek isteyen kişiler bu yürüyüş parkurunu tercih ediyor. Bizler tarafından size önerilecek en iyi şey ise Sapanca gölü çevresinde ziyaretçilerin dört mevsim içerisinde kendisine farklı olanakları değerlendirme fırsatı bulması nokta dolayısıyla buraya geldiğiniz takdirde Yaz mevsiminde oldukça rağbet gördüğünü göreceksiniz. Bunun yanı sıra geldiğiniz takdirde de gölde yüzerek serinleyebilir veya su sporları ile ilgilenebilirsiniz.

Sapanca sahil gezilecek yerler listesi

Sapanca sahil gezilecek yerler listesi

Sapanca sahil gezilecek yerler listesi anlamında gezginler için bölgede oldukça keşfe dair görülmesi gereken manzaralar sergilenmektedir. Bunun yanı sıra Sapanca Gölü’nü ziyaret etmek istiyorsanız sakin atmosferi sevdiğiniz takdirde Ekin ve Nisan ayları arasını öneriyoruz. Bu aile arasında geldiğiniz takdirde şehrin gürültüsünden uzaklaşmış olup, aynı zamanda kafa dinleme fırsatı yaratabilirsiniz. Gölü çevreleyen sahil kesimlerinde bulunan düzenleme ile birlikte çok daha iyi bir hale gelmiş. Burada bulunan banklar üzerinde oturarak manzaranın keyfini çıkartmak ve manzarayı ölümsüzleştirmek de tamamen sizlere kalıyor.

Sapanca gölünün Sapanca ilçesi kıyı uzunluğu mesafesi içerisinde bulunan Kırkpınar Sahil Bandı, Uzunkum Sahil Bandı ve Sapanca Sahil Bandı, Sapanca sahillerini oluşturmaktadır. Sizler için derlemiş olduğumuz bu yazı içerisinde Sapanca’nın sahillerinden söz edeceğiz. Gelin, hep birlikte Sapanca’nın sahilleri hakkında detaylı bilgilere ulaşalım. İşte, sizler için derlemiş olduğumuz Sapanca sahil listesi

Sapanca Meşelik Park Bungalov ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Sapanca Sahil Gezilecek Yerler Listesi ve Konum Özellikleri

1- Sapanca Sahil Bandı

Sapanca sahil gezilecek yerler listesi konusunda değinmemiz gereken yerlerden ilki Sapanca Sahil Bandı’dır. Sapanca Sahil Bandı iç 3 km uzunluğuyla tanınan oldukça fazla ziyaretçiye sahip bir bölgedir. Turizm ilçesi olarak bilinen Sapanca’da en çok tercih edilmesinin sebebi ise bünyesinde barındırmış olduğu pek çok farklı olanaktan kaynaklanıyor. Sapanca sahili bandını tercih ettiğiniz takdirde burada bulunan dinlenme mekanlarında dinlenebilir, alışveriş reyonlarında dilediğiniz şekilde alışveriş yapabilir ve yürüyüş yollarında bulunan banklarda da göl manzarası izleyebilirsiniz. Ayrıca geceleri düzenlenmekte olan su oyunları platformunu da seyredebilirsiniz.

Sapanca sahil bandı

Sapanca sahil bandı

Yürüyüş yolu boyunca Sapanca Gölü’nü izlemenin yanı sıra sahil yolunun tam sonunda sizleri sanat sokağı karşılamaktadır. Yürüyüş yolu boyunca sizlere eşlik etmeyi bekleyen deniz bisikletleriyle Sapanca Gölü’nün manzarasını seyredebilirsiniz. Ayrıca burada bulunan oltalar ile birlikte Sapanca Gölü’nde balık tutabilirsiniz. Sapanca gölü üzerinde bir kayık olan Osmanlı Saltanat Kayığı ile göl üzerinde turlayabilirsiniz. Ayrıca bölgede bulunan fayton ile de nostaljik bir gezintinin tadını çıkarabilirsiniz.

Sapanca London Park hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için tıklayın!

2- Kırkpınar Sahil Bandı

Kırkpınar Soğuksu Mahallesi üzerinde Göle ulaşım açısından en iyi lokasyon olan sahil caddesine Sapanca Belediyesi tarafından katkıda bulunuldu. Kırkpınar Sahil Bandı, ziyaretçileri tarafından en çok hafta sonları ilgiyi görüyor. Sahil bandı tarafında yapılan peyzaj çalışması ve havaların ısınması ile birlikte açan çiçekler yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Kırkpınar sahil bandı

Kırkpınar sahil bandı

Bölgede bulunan birbirinden farklı mekanlar içerisinde sabah kahvaltısı yaparken sevdiklerinizle sohbet edebilir, akşamları ise gün batımında kahvenizi veya çayınızı yudumlayabilirsiniz. 60.000 metrekarelik olan Kırkpınar Festival Alanı, Kırkpınar sahil bandının sonunda yer alıyor. Kırkpınar festival alanı içerisinde çeşitli etkinliklerde düzenleniyor. Bu etkinlikler Kırkpınar Kamp ve Karavan Festivali, bahçe sanatları, ekipmanları, süs bitkileri ve peyzaj fuarı bu alan içerisinde düzenleniyor.

Sapanca Horse Riding giriş ücretleri hakkında bilgi için tıklayın!

3- Uzunkum Sahil Bandı

Sapanca sahil gezilecek yerler listesi için saymamız gereken yerlerden sonuncusu ise Uzunkum Sahil Bandı’dır. Uzunkum Sahil Bandı, Sapanca Sahil Bandına 1 kilometre mesafede bulunmasının yanı sıra uzunluğu ise 2500 metredir. Sapanca Gölü’ne yakın noktada bulunmasının yanı sıra yürüyüş ve bisiklet yolu ayrıca içerisinde mevcuttur. Sahil bölgesine yaklaşık olarak 600 metre mesafede yer alan tarihi Rüstem Paşa Camii ise burada bulunmaktadır. Sahil çevresi boyunca birbirinden farklı yemi içme tesisleri ziyaretçilerini beklemektedir.

Uzunkum sahil bandı

Uzunkum sahil bandı

Bunun yanı sıra çay bahçelerinden büfelere, bay ve bayan tuvaletten mescitlere, oturma yerlerinden balık yenebilecek kayıklara, pansiyonlardan otellere, alışveriş dükkanlarından otoparka ve fayton gezisi gibi çeşitli imkanları da bulmak mümkündür. Bunun dışında bizlerden size öneri ise muhakkak anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeyi unutmamanız. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz bisiklet ve yürüyüş yolunda başlangıç noktasında yer alan bisiklet kiralama ünitesinin de olduğudur.

Karar verdiğiniz takdirde buradan bisiklet kiralayarak sahil boyunca gezebilirsiniz. Ayrıca yine rotanız üzerinde yer alan yerde olta balıkçılığı yaparak farklı bir etkinlik deneyebilirsiniz. Yol üzerinde birbirinden farklı yeme içme alanı bulunduğundan dolayı herhangi bir sıkıntı çekmeden kendinize uygun olan lezzeti bulabilirsiniz.

Sapanca Bungalov Evler konusunda bilgi sahibi olmak için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.