Kırkpınar sahil kamp alanı

Kırkpınar Sahil Kamp Alanı 2024

Kırkpınar sahil kamp alanı Sakarya’da bulunan ve insanlar tarafından oldukça tercih edilen bir tatil beldesidir. Kırkpınar sahili Sapanca gölü kıyısında yer almaktadır. Sapanca ilçe merkezine yaklaşık olarak 3 kilometrelik bir uzaklıkta bulunmaktadır. Bunun yanı sıra masmavi manzarasının yanı sıra daha silüetlerinin görünümünü yakalamakta mümkündür. Bu tatil bölgesinde ücretsiz bir şekilde çadır kampı ve karavan kampı yapabilmek mümkündür. Alan oldukça geniş olduğundan dolayı herhangi bir tıkanıklık yaşama durumu da söz konusu değildir.

Özellikle Kırkpınar bölgesine Sapanca halkı ve çevre ildekiler gelmektedir. Buraya her sabah üşenmeyerek gelerek yürüyüşlerini yapmaktadır. Ayrıca gençler ve çocuklarda kıyı şeridi boyunca bisikletlerini sürerek keyifli bir aktivite yapmaktadırlar. Sahil yürüyüş yolunun sonuna geldiğiniz an sizlere bir düzlük içerisinde çimler karşılamaktadır. Bu alan tamamen ücretsiz bir şekilde tatil yapmanıza elverişli bir konumdur. Dilerseniz karavanda konaklayabilir veya çadır kampını kurabilirsiniz. Alan genel itibarıyla merkezi bir noktada konumlandırılmıştır.

Kırkpınar sahil kamp alanı

Kırkpınar sahil kamp alanı

Dolayısıyla ihtiyaçlarınıza yönelik olan her şeyi buradan karşılayabilirsiniz. Güvenlik açısından gerekli olan tedbirler de alındığı için gönül rahatlığıyla tercih etmeye elverişlidir. Geceleri ayrıca güvenliği sağlandığından dolayı rahatlıkla sevdiklerinizle buraya gelebilirsiniz. Sapanca Gölü’nü merak ediyorsanız ve oraya yakın bir tatil beldeyse arıyorsanız kesinlikle Kırkpınar size göre. Burada konakladığınız takdirde gözlerinizi Sapanca Gölü’nün eşsiz maviliğini açmış oluyorsunuz. Böylelikle güne en iyi başlamanın yolunu sağlamış oluyorsunuz.

Kırkpınar Sahil Kamp Alanı Bölgesinde Neler Var?

Kırkpınar sahil kamp alanı bölgesinde sizleri tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek nitelikte imkanlar beklemektedir. Öncelikli olarak en acil ihtiyaçlardan ilk üçüne girebilecek tuvalet, çeşme ve elektriğin bulunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle karavanla konaklamayı düşündüyseniz sizler için çeşmenin bulunması son derece iyi bir olanak olmuş olur. Çeşmeden dilediğiniz gibi hortumla birlikte deponuza su alabiliyorsunuz. Ayrıca Kırkpınar’da bulunan tuvaletlerin bölümünde prizlerde bulunuyor. Burada dilediğiniz şekilde elektrik çekme imkanınızda olmuş oluyor. Tamamen piknik yapmaya elverişli bir alan olduğu için gönül rahatlığıyla dilediğiniz yiyeceği de getirip yapabiliyorsunuz.

Kırkpınar sahil kamp alanı

Kırkpınar sahil kamp alanı

Ancak yemek işine vakit ayırmak istemeyen kişiler için de olanaklar düşünülmüş. Bölge içerisinde pek çok farklı kafe ve restoran yer alıyor. Bunlardan gözünüze ve gönlünüze hoş geleni tercih ederek, siparişlerinizi verebilirsiniz. Tamamen yürüme mesafesinde olduğu için herhangi bir ulaşım aracına da ihtiyaç duymazsınız. Kırkpınar merkez içerisinde bütün ihtiyaçların giderilebileceği türde manav, bakkal ve markette yer alıyor. Dolayısıyla herhangi bir yönden mağdur olmanız kesinlikle mümkün değil. Bunun yanı sıra süpermarket ve pek çok farklı bilindik market isimlerine de rastlamak mümkün. Ayrıca buralara gitmek için de öyle çok fazla efor sarf etmenize gerek kalmıyor. Tamamen yürüme seviyesinde olduğu için 10 dakika içerisinde kolaylıkla varabiliyorsunuz.

Ayrıca araçla gidecekseniz de 2-3 dakika içerisinde orada olmuş oluyorsunuz. Bu sebeple Kırkpınar mağdur edilmeden iyi bir vakit geçirmenin alanı kesinlikle. Bölgede bulunan imkanlardan birisi de iyi bir bahçesinin olması sebebiyle çadır kurmaya elverişli bir bölgede olmasından kaynaklanıyor. Bunun yanı sıra kafeteryanın bulunması da burada vakit geçirmek isteyenlerin işini kolaylaştırıyor. Ayrıca bir plajın bulunuyor olması da suyla haşır neşir olmak isteyen kişilerinde tercihi oluyor. Yürüyüş alanı içerisinde manzarayı seyrederek keyifli bir yürüyüş yapabilir veya bisiklet sürerek aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Bölge içerisinde ücretsiz bir otoparkın bulunması da yine bölgenin iyi imkanlarından birisi oluyor.

Kırkpınar sahil kamp alanı

Kırkpınar sahil kamp alanı

Şimdi sizler için Kırkpınar sahil kamp alanı bölgesine nasıl ulaşacağımızdan söz edeceğiz. Kırkpınar sahil kamp alanı bölgesi ulaşım sağlamak oldukça basit. bunun sebebi ise Sakarya gölünün hemen yanında bulunmasından kaynaklanıyor. Sakarya’dan yola çıkacaksınız 30 dakika içerisinde navigasyon yardımıyla Kırkpınar’a varabilirsiniz. Ayrıca Tekirdağ’dan ulaşım sağlamak istiyorsanız da üç buçuk saat mesafede olduğunu bilmeniz gerekir. Kırkpınar merkezden Kırkpınar sahili yalnızca 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bu da yaklaşık olarak 7 dakikaya denk gelmiş oluyor.

Navigasyon yöntemiyle yani Google haritalara da Kırkpınar sahili yürüyüş yolu yazdığınız takdirde kolayca bulmanız mümkün. Otobandan geldiğiniz takdirde Sapanca gişelerden çıkıp sonrasında sola döndüğünüz takdirde Kırkpınar merkeze kadar düz gitmeniz gerekiyor. Kırkpınar merkeze ulaşım sağlığınızı ise sahil tabelalarını kolayca takip ederek bu noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Sapanca gişelerinde de yaklaşık olarak 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kırkpınar sahil yolu içerisinde pek çok farklı restoran ve kafe bulunduğu için burayı tanıyabilirsiniz.

Kafelerin hemen bittiği noktada göl kenarında tek şeritli ve plastik çubuklarla ikiye ayrılmış bir yoldan geçmiş olacaksınız. Bu alan sizleri doğrudan otoparka götürmüş olacak. Ancak herhangi bir yanlış yerde olmadığınızı da bilmeniz gerekir. Buradan hafif sağa yaptıktan sonra ilerleyerek solunuzda bir başka otopark görmüş olacaksınız. Bu yolun sonuna kadar gittiğiniz takdirde ise demir bir kapı ve solda bulunan tuvaletlere rastlayacaksınız. Kamp yapacağınız alana böylelikle kolay bir şekilde ulaşmış olursunuz.

Maşukiye Kartepe Yolu hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.