Marmaris Kamp Alanları

Marmaris Kamp Alanları

Marmaris, eşsiz doğal güzellikleriyle ünlü bir tatil cennetidir. Ancak, bu güzelliklerin sadece plajlarla sınırlı olmadığını görmek isteyenler için, Marmaris kamp alanları benzersiz bir keyif sağlıyor.

İster bir hafta sonunu ister uzun bir yaz tatilini Marmaris’te geçirmek istiyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz bu kamp alanlarını mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Marmaris kamp alanları her tatilciye unutulmaz bir zaman geçirecektir.

Marmaris Kamp : Kumlubük Kamp Alanı

Kumlubük Kamp Alanı

Kumlubük Kamp Alanı

 

Marmaris kamp alanları içerisinde olan Kumlubük kamp alanı ormanın içinde küçük bir yerde hizmet veriyor. Yürümeyi seven yeşile hayran ve temiz havayı ciğerlerine çekmek isteyenler için mükemmel bir tercih olacak. Kampın çevresinde bulunan doğal göletlerde serinlemek isteyenler için harika bir seçenek. Geceleri ateşin başında sohbet etmek ve yeni arkadaşlıklar kurmaya önem verenlerdenseniz bu kamp alanının tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Marmaris Kamp : Hisarönü Kamp Alanı

Hisarönü Kamp Alanı

Hisarönü Kamp Alanı

Marmaris’e yalnızca 20 dakikalık mesafede bulunan Hisarönü kamp alanı, sessizliği ve sakin atmosferiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış. Doğanın kucağında olan bu kamp alanın aynı zamanda denizin kıyısında kamp yapmanın keyfini de sunuyor. Güne denize karşı uyanmak ve günün batımını yine denize karşı izlemek size çok keyif verecek. Kamp alanının çevresinde bulunan doğal güzellikler ise sizi büyüleyecek.

Marmaris Kamp : Turunç Kamp Alanı

Turunç Kamp Alanı

Turunç Kamp Alanı

Marmaris’in o eşsiz güzellikleri arasında bulunan Turunç kamp alanı, sakinliğiyle öne çıkıyor. İlçenin adını taşıyan bu kamp alanı doğayla iç içe olmak isteyenlerin tercih ettiği bir yer.  Marmaris’e 20 kilometrelik bir mesafede bulunan bu kamp alanına ulaşım oldukça kolaydır. Denize sıfır olmasının avantajını kazandıran kamp alanından kristal berraklığındaki denize girebilirsiniz. Kamp alanında akşamları romantik yürüyüşler yapmakta mümkün.

Turunç kamp alanının misafirlerine sunmuş olduğu imkanlara baktığımızda ise şu şekilde belirtebiliriz.  Kamp alanında mangal yapma alanları, temiz tuvalet ve duş imkanı, küçük marketler, restoranlar ve mangal yapılabilecek alanlar mevcut. Kampta doğaseverler için düşünülmüş birçok aktivite bulunuyor. Kısacası bu kamp alanında hem doğal güzelliklerin tadını çıkaracak hem de tarihi yerler görebileceksiniz.

Tavsiye Kamp Alanını İnceleyin: Kırkpınar Sahil Kamp Alanı

Marmaris Kamp : Sedir Adası Kamp Alanı

Sedir Adası Kamp Alanı

Sedir Adası Kamp Alanı

Sedir adası, Marmaris’in doğal güzellikleriyle ünlü olan bir adasıdır. Tarihi ve doğal güzellikleri açısından zengin olan bu adanın huzur veren bir atmosferi var. Ziyaretçilerine unutulmaz yaz tatili imkanı sağlayan Sedir Adasında konaklamak isteyenler için kamp alanı kurulmuş. Marmaris’in merkezinden tekneyle ulaşabileceğiniz adaya aynı zamanda günü birlik turlarda düzenleniyor. Sedir adası sadece doğal güzellikleri değil tarihi güzellikleriyle de ünlü. Adanın en önemli özelliği sahilindeki kum plajı. Burayı özel yapan ise sahildeki kumun efsanelere konu oluyor olması. Efsaneye göre, Mısır Kraliçesi Cleopatra’nın güzellik sırrı burada bulunan bu özel kumda yatar. Adada ayrıca antik döneme ait kalıntılar da bulunur var.

Adada kamp düşkünleri için özel olarak belirlenmişalan var. Burada doğaya zarar verilmemesi adına bir takım kurallar konulmuş.  Buraya gelen ziyaretçiler kendilerine ait olan çadırlarını kurabiliyor, kamp ateşini yakabiliyor. Hemen şunu belirtelim adada doğallığın korunması için elektrik ve su gibi alt yapı imkanı yok bunun için gelirken ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanızda fayda var.

Marmaris Kamp : Göcek Kamp Alanı

Göcek Kamp Alanı

Göcek Kamp Alanı

Marmaris’in doğal güzellikleriyle ünlü Göcek Koyları, kristal berraklığındaki denizi ve muhteşem doğasıyla görenleri kendine hayran bırakır. Bu doğal cennete geldiğinizde alternatif bir konaklama arıyorsanız Göcek kamp alanı aradığınız olabilir. Marmaris kamp alanı merkeze 1 saat uzaklıkta bulunan bu koy, doğa ile iç içedir.  Bilindiği üzere Göcek koyları Türkiye’nin en güzel kıyı şeritlerinden bir tanesidir. Bunun için konum açısından oldukça güzel. Muhteşem manzaraları görebileceğiniz, berrak bir denizi olan unutulmaz bir yer. Kamp alanında çadır kurmak ve kamp ateşi yakmak serbesttir. Tuvalet ve duş gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler var. Ayrıca, kamp alanının yakınında küçük marketler ve restoranlar da bulunuyor. Bu sayede ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz.

Göcek Koylarında kano veya deniz bisikleti kiralayarak koyları keşfedebilir, yakındaki doğa yürüyüş rotalarında yürüyüş yapabilir veya balık tutma aktivitelerine katılabilirsiniz.

Kısacası Marmaris kamp alanları, doğaseverler için gerçek bir cennet. Kristal berraklığındaki denizleri yeşilin her tonunu barındıran ormanları ve temiz havasıyla burası, kamp yapmak için ideal bir tatil yeridir.

Daha fazla tatil yerleri için https://tatillen.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.