Şavşat Karagöl

Şavşat Karagöl Nerede ve Giriş Ücreti 2023

Şavşat Karagöl, Sahara Karagöl Milli Parkı içinde bulunmaktadır. Artvin’in Şavşat ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan bu yer özellikle kamp ve karavan turizmi için oldukça ideal yerlerdendir. Göl kenarında yer almakta olan özel sektör tarafından işletilen 20 kişilik konaklama tesisi de ayrıca bulunmaktadır.

Karagöl Sahara Milli Parkı içerisinde bulunan Karagöl, her geçen gün birbirinden farklı ziyaretçi kabul etmeye devam etmektedir. Karagöl ilçe merkezine 25 kilometre mesafede bulunan meşeler köyü sınırlarında yer almaktadır. Öncelikle buraya ulaşmak için Veliköy’den geçtiğinizi söylememiz gerekir.

Şavşat Karagöl

Şavşat Karagöl

Şavşat ilçesine 25 kilometre uzaklıkta yer alan midibüs veya daha farklı otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Burada kamp yapmaya ve konaklamaya uygun alanlarda ayrıca bulunuyor. İlçede küçük bir işletme ve birkaç bungalov evlerde yer alıyor.

Şavşat Karagöl Hakkında Güncel Bilgiler

Türkiye’de pek çok farklı Karagöl bulunmaktadır. Artvin’in Şavşat ilçesinde bulunan doğa harikası olarak geçen Şavşat Karagöl, Doğu Karadeniz’in güzelliklerinden birisidir. Burası milli parklar korumasında bulunduğundan dolayı alana giriş ve kamp için ücret ödenmesi gerekiyor.

Gölün yanında bulunan tesiste de konaklama imkanı bulunuyor. Ayrıca dileyen kişiler pansiyonda da konaklayabiliyor. Gölün yaklaşık olarak yüksekliği 1.600 metre olarak biliniyor. Özellikle buraya geldiğinizde tahminlerinizin altında bir sıcaklık değerleriyle karşılaşmanız mümkün.

Şavşat Karagöl

Şavşat Karagöl

Samsun Kent Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

Şavşat Karagöl Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Unnamed Road, 08790, Meşeli/ Şavşat/ Artvin

Nasıl gidilir? Şavşat Karagöl, Şavşat’a yaklaşık olarak 22 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşım açısından oldukça zor bir yerde bulunan yer hakkında öncesinde araştırma yapmakta yarar bulunuyor. Milli Park koruma altında olmasından dolayı doğal güzelliği de korunuyor.

Şavşat üzerinden Veliköy yolunu takip ederek öncesinde cilt düzüne kadar sonrasında ise Veliköy’ün içine girmeden asfalt yoldan yaklaşık olarak 22 kilometre sonra buraya ulaşım sağlanabilir. Şavşat ilçesine 25 km uzaklıkta olan bu yere, midibüs veya daha küçük araçlarla da ulaşım sağlanabiliyor.

Şahsi araçla gelineceği takdirde de yol üstünde yönlendirici tabelaları takip ederek ulaşım sağlamak mümkün. Bulunmuş olduğu lokasyon ters bir noktada olduğu için konum açmakta yarar bulunuyor.

Daha fazla bilgi içinhttps://www.kulturportali.gov.tr/turkiye/artvin/gezilecekyer/savsat-karagol

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.