Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant 2023

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant olarak hizmet vermeye devam ediyor. Kartepe sukay Park, Sapanca gölü’nün hemen yanında bulunmaktadır. Konum olarak bir tarafında Kartepe manzarasının yanı sıra bir tarafından Maşukiye bulunuyor. Ayrıca diğer taraflarında da Samanlı Sıradağları ve orman manzarasını görerek keşfetmek mümkün. Sizlere Kartepe Sukay Park’tan bahsetmeden önce Maşukiye bölgesinden söz etmek istiyoruz. Bilindiği üzere Kocaeli’nin yeşil cenneti beldelerinden birisi de Maşukiye’dir. Burası İstanbul’a 120 kilometre ve İzmit’e ise 20 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Etrafında tamamen yemyeşil ve sağlı sollu mangal yapılabilecek alanlar bulunuyor.

Bunun yanı sıra Maşukiye’ye varana kadar alabalık lokantalarıyla bir yerden geçmekte mümkün. Yol üzerinde tamamen elma, ceviz ve kiraz ağaçlarıyla kaplı. Maşukiye, genel olarak aşık anlamına gelmekte olan maşuktan gelmektedir. Maşukiye’den Kartepe yolu izlendiği takdirde ise alabalık vadisine ulaşılmaktadır. Vadinin her iki etrafında olacak şekilde balık restoranları ise yer alıyor. Ayrıca bölgede ya da yer alan kuş sesleri ve şelale sesleri eşliğinde manzaranın keyfini de çıkartmak ziyaretçilere kalıyor. Bunun yanı sıra yemek yiyerek de sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmiş oluyorsunuz.

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant

Maşukiye’nin özel yemeklerinden de sizlere biraz söz etmek istiyoruz. Bu bölgenin özel yemekleri arasında sayılan güveçte köy peyniri, fırında mantar ve kiremitte alabalık lezzetler arasında yerini alıyor. Seyir anlamında tamamen bütün güzellikleri size sağlamasından kaynaklı hiçbir şekilde sorun yaratmıyor. Peki, Maşukiye bölgesine nasıl gidiliyor? Bu bölgeye ulaşım sağlayabilmek için karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. İstanbul ve Ankara otobanı üzerinden Sapanca ve Kartepe tabelalarından girdikten sonra Kartepe levhalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kocaeli kent merkezinden Maşukiye’ye kalkan halk otobüsleri de bulunmaktadır.

Maşukiye Kartepe Ters Ev hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant Kocaeli’nde gezilecek yerler arasında sayılmaktadır. Ayrıca tamamen doğa turizmine katkıda bulunan bölgenin seyir açısından da birbirinden farklı güzellikleri bulunmaktadır. Burada gezdiğiniz süre içerisinde hiçbir şekilde sıkılmaya vakit bile bulamıyorsunuz. Ayrıca çocuklar içinde keyifli bir şekilde vakit geçirecekleri bölüm bulunuyor. Bu sebeple çocuklu aileler içinde tamamen keşfetmeye uygun bir alandır.

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant Nasıldır?

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant tamamen doğa ile iç içe olabileceğiniz bir bölgede konumlanmış nokta dolayısıyla seyir anlamında Sapanca’nın meşhur yerlerini izleme imkanı da elde edebiliyorsunuz. Sukay kafe ve restoranı deneyen kişiler oldukça memnun kalarak ayrılmaktadır. Göl kenarını görerek yemek yediğinizden dolayı organizasyon yapmaya da son derece müsaittir. Ayrıca burada tamamen ilgili garsonlar eşliğinde dilediğiniz şekilde özel günlerinizi kutlayabilirsiniz.

Eğlence olanaklarının bulunması sebebiyle de ailecek gelmeye uygun bir mekan olmaktadır. Menü anlamında da son derece doyurucu bir şekilde menüleri bulunuyor. İstediğiniz şekilde burada kendinize uygun olan bir menüyü seçerek sipariş verebiliyorsunuz. İşte, hayat koşturmacasından uzaklaşarak yemek yemeyi isteyebileceğiniz bir yer arıyorsanız burası Kartepe Sukay Park olacaktır. Sapanca Gölü’nün hemen yanıbaşında bulunan Kartepe sukay Park sizlere aramış olduğunuz tüm imkanları da verecek. Görünüm itibariyle tamamen eşsiz doğa harikalarından oluşması ise ayrıca bir avantajı.

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant

Kartepe Sukay Park’ta güne serpme kahvaltı eşliğinde dilediğiniz şekilde başlayabilirsiniz. Üstelik serpme kahvaltı tamamen bol çeşitten oluşuyor. Kartepe Sukay Park’ın bulunmuş olduğu bölümün bir tarafı Kartepe, bir tarafı Maşukiye, diğer tarafı Samanlı Sıradağları ve orman manzarası şeklinde manzaralar yer alıyor. Buraya gelen ziyaretçilerin olmazsa olmaz tercih etmiş olduğu lezzet ise kesinlikle serpme kahvaltı oluyor. Güne başlamanın en keyifli yolu hiç şüphesiz kahvaltıdan geçiyor. Dolu dolu yenen bir kahvaltının ardından keyifli bir şekilde güne başlamak kaçınılmaz oluyor. Bu sebeple serpme kahvaltı eşliğinde orman havasını soğuyarak güne keyifli başlamanın alternatifini bulabilirsiniz.

Ayrıca Sapanca gölü eşliğinde dilediğiniz şekilde de stres atabilirsiniz. Bunun yanı sıra göl kenarında sabah yürüyüşünü yapabilir ve takdir ettiğiniz şekilde de deniz traktörü ile vakit geçirebilirsiniz. Kartepe Sukay Park konum itibariyle 5000 metre kare alan üzerinde kurulmuştur. Bu sebeple sabahları kahvaltı yaptığınızda Wakeboard’çıları izleyebiliyorsunuz. Mekan spora önem verdiği için sporcuların keyfine ve adrenaline de ortak olmuş oluyorsunuz. Şimdi sizler için serpme kahvaltı içeriğinde neler var sorusuna cevap vereceğiz.

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant

Maşukiye Kartepe Sukay Cafe ve Restaurant

Serpme kahvaltı içerisinde; patates kızartması, pişi, sahanda yumurta, sigara böreği, kahvaltılık sos, eritme köy peyniri, domates söğüş, çikolata, salatalık suyu, tahin krema, beyaz peynir, kaşar peynir, yeşil zeytin, siyah zeytin, 2 çeşit reçel, tereyağı, bal, kaymak ve sınırsız çay şeklinde lezzetler yer alıyor. Aramış olduğunuz macera ve adrenalin ise kesinlikle doğru bir yerdesiniz. Çünkü Kartepe Sukay Park içerisinde su kayağı yapabiliyorsunuz. Ayrıca tüm dünyada popülerleşmesiyle bilinen halatlı su kayağı olarak tanınan Wake board yani Sukay ile sürat teknesi, rüzgar veya diğer ekipmanlara ihtiyaç duymadan su kayağı yapma imkanı buluyorsunuz.

Sapanca Reisin Teknesi ile ilgili daha fazla ayrıntı için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.