Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu)

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu) 2024

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu)  ile birlikte sevdiklerinizle keyifli bir şekilde turlayabilirsiniz. Tamamen bir aile işletmesinden oluşan bu yer sizlere oldukça samimi hissettirecek. Sakarya’nın Sapanca ilçesi içerisinde birbirinden farklı aktiviteler yapılabilecek bir yer. dolayısıyla Sapanca’ya geldiyseniz mutlaka Sapanca Gölü’nü de görmeyi düşünmüşsünüzdür. Gölü görmeyi geldiğinizde muhakkak görmeniz gereken yerlerden birisi dediğimiz yerde Sapanca reisin teknesi (tekne turu) yolculuğu olacaktır.

Sizlere burayla ilgili vereceğimiz en önemli detaylardan birisi de buranın yalnızca tekne işlevinin oluşu değil restoran işlevinin de bulunuyor olmasıdır. Göl manzarası eşliğinde dilediğiniz deniz ürünlerini yiyebileceğiniz oldukça tatlı bir mekan olarak adlandırılabilir. Birbirinden farklı deniz mahsullerini yiyebileceğiniz bu restoranda porsiyon açısından da oldukça doyurucu nitelikte. Bunun yanı sıra yalnızca deniz mahsullerinin dışında serpme kahvaltı seçenekleri de bulunuyor.

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu)

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu)

Sapanca gölü kıyısında göle sıfır bir şekilde konumlanmış oldukça iyi bir işletme olarak karşımıza çıkıyor. Konum itibarıyla Melih Kibar Sahil Yolu Caddesi üzerinde Soğuksu mahallesi bölümünde yer alıyor. Sabancı halkı tarafından bilinen bir işletme olmasından dolayı neredeyse soracağınız herkes sizlere burayı gösterecektir. Öğün açısından kahvaltıdan öğle yemeğine ve akşam yemeği olmak üzere pek çok farklı menüleri bulunuyor.

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın!

Dolayısıyla Sapanca Gölü’nü izlerken lezzetli menülerinden birini de tadına bakarak manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Tekne turu imkanları içerisinde bulunan doğum günü ve evlilik teklifi gibi özel günlerde de rezervasyon yapma imkanları bulunuyor. Dilediğiniz şekilde burada tekne turu eşliğinde özel günlerinizi kutlayabiliyorsunuz. Üstelik Sapanca Gölü’nün muhteşem manzarası da sizlere ekstra güzellikte bir anı imkanı kazandırıyor.

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu) İmkanları

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu) içerisinde oldukça keyifli vakitler geçirebilmek mümkün oluyor. Burada yemekler yanında salata ve turşu ikramında bulunuluyor. İşletme sahipleri tamamen genç kişilerden oluşmasından dolayı müşterilerle de ayrıca ilgileniyor. Yemek sonrasında verilmekte olan Türk kahvesi ikramlarıyla da sizlere şahane bir şekilde karşılıyorlar. Tekne içerisinde oldukça rahat bir şekilde hareket etmek mümkün. Dolayısıyla sizlere tekneye adım attığınız andan itibaren kendi evinizdeymiş gibi huzurlu bir vakit geçirebilme imkanı veren bir yer.

Sapanca reisin teknesi (tekne turu) işletmesinde lüks mekanların aksine tamamen samimi bir ortam yakalanmış. Dolayısıyla işletmenin çalışanları da son derece samimi ve sıcakkanlı kişilerden oluşuyor. Burada samimi sohbet edebileceğiniz bir ortam yakalayarak aynı zamanda fiyat konusunda da sizlerin cebini yapmıyor. Bir işletme nasıl olmalıdır sorusuna verilen cevaplar arasında samimi ve ilgili bir ortam olmalı şeklinde cevaplar alınıyor. Burası sizler tarafından aramış olduğunuz tüm samimiyeti ve ilgili bir şekilde yaklaşımı sizlere sağlıyor. İç kısımlarında sobalı yerleri bulunması sebebiyle de istediğiniz mevsimde burayı tercih edebiliyorsunuz.

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu)

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu)

Ayrıca göl üstünde bulunan kapalı iskelesi de bulunmakta. Geleceğiniz aman dilimi hangi vakit aralığında olursa olsun o zaman dilimine uygun öğünler de çıkartılıyor. Buraya gelmiş olduğunuzda istediğiniz şekilde Sapanca Gölü manzarasını izleyerek güzel bir kahvaltı yapabiliyorsunuz. Burada bulunan serpme kahvaltı da ayrıca bizler tarafından önerilen menüler arasında yerini alıyor. Kahvaltı sonrasında Sapanca Gölü’nü izleyerek Türk kahvenizden yudum alabiliyorsunuz. dilediğiniz takdirde Reisin Teknesi ile Sapanca Gölü’nü turlayabilmekte ve hatta bunun yanı sıra kahvaltınızı da tekne tura eşliğinde teknede yapabiliyorsunuz. Burada bulunan yiyeceklerden birkaçı ise çeşitli balık çeşitlerini yiyebilmenizdir.

Ayrıca dilediğiniz şekilde çay ve kahvelerinizi de içebiliyorsunuz. Göl etrafında binlerce kuş olması sebebiyle ekmek attığınız takdirde her birine kısa bir süre içerisinde görebiliyorsunuz. Sizleri önerimiz ise yanınızda profesyonel bir fotoğraf makinesi bulundurup, bu anları ölümsüzleştirmek olacak. Çünkü bu anları kaydetmediğiniz taktirde pişman olacağınızı biliyoruz.

Reisin Teknesi Yemek Fiyatları

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu) içinde sabah, öğle ve akşam olmak üzere dilediğiniz öğünde yemek yiyebiliyorsunuz. Bunun için kahvaltıda burayı tercih ettiyseniz sizleri fiyat hakkında bilgilendirmek isteriz. Güncel fiyatlar hakkında bilgimiz olmasa da 2019 ve 2020 yılları arasında serpme kahvaltı 40 TL iken tabak şeklinde olan menüleri ise 25 TL idi.

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu)

Sapanca Reisin Teknesi (Tekne Turu)

Hamsi, istavrit, çupra, levrek ve mezgit gibi balık porsiyonları salata dahil olacak şekilde 30 TL idi. Ekmek arası balık ve köfte menüleri ise 15 ila 20 TL arasında değişiklik gösteriyordu. Ancak son zamanlarda fiyatların oldukça üstüne çıktığını söylememizde yarar var. Bunun yanı sıra irtibat numarasından kendilerine ulaşabilir ve gelmeden önce fiyatlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ancak fiyat aralıkları her ne kadar fiyata yükselmiş olursa olsun lezzet açısından oldukça tatmin ettiğinden aldıkları ücreti sonuna kadar hak ediyorlar. Tekne turları ise belirttiğimiz tarih aralıklarında bir saatlik 8 kişiye kadar olmak üzere 300 TL iken yarım saat ise 150 TL idi. Yine güncel fiyatlardan haberdar olmak için iletişim numarasından kendilerine ulaşabilir ve daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sapanca Sahil Gezilecek Yerler Listesi ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.