Sapanca gezilecek yerler listesi Titiz Izgara

Sapanca Gezilecek Yerler Listesi: Titiz Izgara 2023

Sapanca Gezilecek Yerler Listesi Titiz Izgara mekan konusunda muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisidir. Titiz ızgara, Sapanca Kırkpınar mevkisinde yer alıyor. Yol tarafından bakıldığında ekmek fırınını anımsatsa da aslında asıl gizli cennet bölümü arkada yer alıyor. Sessiz sakin bir ortam olmasının yanı sıra personelleri de oldukça ilgili. Burası atmosferi ile tamamen sıcak bir ortam yakalanmayı başarmış. Herkesin bir mekan konusunda en çok aramış olduğu şey güler yüzlü personel, lezzetli yemek menüsü ve ortamın iyi olmasıdır. Bunların hepsini tek bir mekanda bulabilmek çoğu zaman mümkün olmayabilir.

Oldukça otantik bir görünüme sahip olan mekan içerisinde çok eski zamanlardan kalma bakırlar, halılar, eski tip radyo ve telefonlar ve mobilyalar ile döşenmiş. Ayrıca etrafta bulunan çeşitli eşyalar da konsepte göre uydurulmuş. Gözünüzü kapatıp tamamen bohem türde bir mekan hayal ettiyseniz burası tam sizlere göre. Personeller oldukça sıcak bir tavır içerisinde olarak ihtiyaçlarınıza yönelik olanları karşılamaya hazırlar.

Buraya gelenlerin ilk olarak tercih ettikleri lezzeti kesinlikle ızgara oluyor. Ayrıca mekan içerisinde tercih edilen bir başka lezzetlerden birkaçı ise kızarmış hamur, köy kaymağı ve sütlaç gibi lezzetler oluyor. Bunun yanı sıra köy kahvaltısı da buranın vazgeçilmez lezzetleri arasında yerini almış. Aslında tüm bu bahsettiğimiz lezzetlerin dışında burayı öne çıkaran bir başka lezzette köfte ve piyaz oluyor kesinlikle. Bir aile işletmesi olduğu için tamamen keyifli bir ortamda ağırlanıyorsunuz.

Sapanca gezilecek yerler listesi Titiz Izgara

Sapanca gezilecek yerler listesi Titiz Izgara

Ayrıca pişi denilen küçük hamur kızartmaları da sizlere göre uygun olacak lezzeti veriyor. Menemen ve hamur kızartmaları kahvaltı masalarının vazgeçilmez lezzetleri oluyor. Mekan içerisinde eski objeler kullanılması bizler tarafından oldukça ilgi çekiciydi. Dolayısıyla mekanın her yerine saatlerce inceledik. Sizler de buraya geldiğinizde tarihi esintilere hissetmek ve incelemek için muhakkak etrafa göz atmalısınız.

Konsept olarak bohemlikten yana olan mekanın içerisinde oldukça keyiflerine giden türde objeler görebilmeleri mümkün. Oldukça büyük ve keyifli bir bahçesi olmasından dolayı da çocuklar tarafından mekan ayrıca tercih ediliyor. Sapanca gezilecek yerler listesi Titiz Izgara bu sebeple kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi oluyor. İnsanlar tarafından Sapanca’ya gelmeden önce araştırılan tek şey mekan önerisi oluyor.

Sapanca gezilecek yerler listesi Titiz Izgara

Sapanca gezilecek yerler listesi Titiz Izgara

Dolayısıyla burası mekanın konsepti ile ile işletmesi olmasıyla ve sundukları lezzetleriyle kesinlikle gidilmesi gereken bir yer oluyor. Eski tip eşyaların var olması yalnızca yetişkinlerin ilgisini çekmesinin yanı sıra çocuklar tarafından da merak ve ilgiyle izleniyor. İşletme sahibi Salim bey kahvaltıları mutfakta bizzat kendisi hazırlıyor. Ayrıca aile ferdi bir restoran olmasından dolayı hep birlikte burayı işletiyorlar. Bunun yanı sıra bünyelerinde çalışan personellerde aileden birisi gibi enerjisini ve sevgisini sizlere aktarıyor. Mutlaka denemeniz gereken lezzetlerini sizler için ayrıca öneriyoruz.

Sapanca Maja Restaurant hakkında ayrıntılı bilgi almak tıklayın!

Sapanca Gezilecek Yerler Listesi Titiz Izgara Nerede?

Sapanca gezilecek yerler listesi Titiz Izgara önerdiğimiz yerler arasında yerini alıyor. Burası kocaman ve keyifli bir bahçeye sahip olmasından dolayı çocuklu aileler tarafından da tercih edilebilir. Ayrıca bir aile işletmesi olduğundan dolayı tamamen sıcak ve samimi bir ortam yakalıyorsunuz. Aile bireylerinin her birinin eli buradaki her şeyi güzelleştirmeye yetiyor. Ayrıca personelleri de bir o kadar ilgili bir şekilde müşterilere yaklaşıyor. Bizlerin en çok tatmanızı önerdiğimiz lezzetleri kesinlikle köfteleri. Ayrıca köftenin yanı sıra piyazı sütlacı, eski tip patates kızartması ve hamur kızartması olarak çevirdiğimiz pişileri de oldukça lezzetli.

Sütlaç

Sütlaç

Denediğiniz takdirde kesinlikle pişman olmayacağınızı düşünüyoruz. Buranın açık adresi Sapanca’nın Kırkpınar köyü ve Sapanca yolu üzerinde no 34 te yer alıyor. Ayrıca buraya Tem – Ankara veya İstanbul yönünden gelecekseniz Sapanca çıkışından çıktıktan sonra Kırkpınar yönüne doğru ilerlediğinizde 250 metre ileride sağ tarafta bu mekanı görebilirsiniz.

Ayrıca bilinen bir mekan olduğu için yolda gördüğünüz herhangi birisi de sizlere burayı kolaylıkla tarif edebilir. Mekana ulaştığınızda dinlenebileceğiniz türde hamaklarda bulunuyor. Dolayısıyla yorulduğunuz takdirde buralarda dinlenebiliyorsunuz. Sizler için tatmanızı bekleyen mükemmel kıvamda pişirilmiş etleri de hali hazırda bulunuyor. Mekan içerisinde 4 kız kardeş misafirlerini ağırlayarak onların talepleri ile ilgileniyor.

Tatlı çörek

Tatlı çörek

Yazın geldiğiniz takdirde yemyeşil bahçesinde dilediğiniz noktada oturabiliyorsunuz. Ayrıca kışın geldiğiniz takdirde de geniş iç mekanında şömine başında oturarak lezzetlerini tadabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra özellikle pazar sabahları Titiz Izgara’ya gelmek istiyorsanız öncesinde muhakkak rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. İstanbul ve İzmit’ten burayı görmeye gelen kişiler oldukça fazla sayıda.

Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşmak isteyen kişiler tarafından akına uğrayan bu mekanın sürekli olarak kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla rezervasyon yaptırmak kesinlikle işinizi kolaylaştıracak. Ancak kalabalık olmasının yanı sıra her bir masa birbirine uzak bir şekilde konumlandığı için herhangi bir şekilde sorun yaşamıyorsunuz.

Sapanca Gezilecek Yerler Listesi Ormanya Doğal Yaşam Parkı hakkında bilgi almak için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.