Sapanca Gezilecek Yerler

Sapanca Gezilecek Yerler 2023

Sapanca Gezilecek Yerler çoğu insan tarafından merak edilmektedir.  Sapanca, doğal güzellikleri ile farklı şehirlerden de ziyaretçilerini ağırlayan bir ilçedir. Piknik ve kamp alanlarının yanı sıra kahvaltı yapılabilecek pek çok farklı güzellikte mekan bulunmaktadır.

Sapanca’da yapılabilecek etkinlikler arasında kayak, kamp, ATV, paintball ve binicilik gibi çeşitli etkinlikler yapılabilmektedir. Sapanca gölü etrafında keyifli bir yürüyüşe çıkabilir veya sevdiklerinizle sahil alanında bir sohbet eşliğinde kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Sizler için Sapanca gezilecek yerler 2023 hakkında bir liste oluşturduk. Dilerseniz Sapanca’ya gitmeden önce nereleri göreceğiniz hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Sapanca En İyi 8 Kahvaltı Mekanı hakkında bilgi almak için tıklayın!

Sapanca Gezilecek Yerler Listesi

Sapanca’da gezilecek yerler listesini pek çok farklı özelliklere sahip olacak şekilde oluşturduk. Buralarda iyi bir gezi rotası oluşturabilir ve gün sonunu akşam yemeği ile kapatabilirsiniz. Ayrıca doğa harikası güzelliklerin yanı sıra çeşitli farklı aktiviteler de yapabilirsiniz. Gelin, listeyi birlikte inceleyelim.

1- Sapanca Gölü

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü, Sapanca Gezilecek Yerler listesinin başında yer almaktadır. Göl ve çevresinde bulunan birbirinden güzellikte olan yürüyüş ve bisiklet yolu ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Yaz mevsiminde gittiğiniz takdirde dilerseniz göl içerisinde yüzebilirsiniz. Yine tercihinize bağlı olarak su sporları ile de alakalı aktivitelerde bulunabilirsiniz. Kafanızı dinlemek istediğiniz anlarda ise sabah kahvaltısı veya gün sonunu iyi bir şekilde tamamlamak için bir mekan içerisinde akşam yemeğini yiyebilirsiniz. Yoğunluğun fazla olmadığı aylardan birisi ise Ekin veya nisan ayı arasında olmaktadır.

Sapanca Restoran Önerileri için tıklayın!

2- Sapanca Maşukiye

Sapanca Maşukiye

Sapanca Maşukiye

Sapanca’da gezilecek yerler arasında Sapanca Maşukiye’de yer almaktadır.  Doğa harikası ile birlikte hafta sonu kaçamaklarının kaçınılmaz noktası olmaktadır. Dilerseniz birbirinden farklı aktivitelerle gününüzü iyi bir şekilde geçirebilirsiniz. Marmara Bölgesi dağlarını gören manzarasının yanı sıra pek çok farklı alabalık çiftliğini de seyredebilirsiniz. Osmanlı döneminden kalma yapıların bulunması da bu bölgede ziyaretçi akınının olmasını sağlıyor.

3- Kartepe Kayak Merkez

Kartepe Kayak Merkez

Kartepe Kayak Merkez Sapanca Gezilecek Yerler arasında değinmeden geçilmemelidir. Kış sporlarını seven kişilerin Sapanca’da uğrak noktasının başında hiç şüphesiz Kartepe Kayak Merkezi bulunmaktadır. Heybetli dağ manzarası eşliğinde kayak aktivitenizi gerçekleştirebilirsiniz. Kış dönemlerinde zirvede kayak yapmak için burayı tercih edebilirsiniz. İlkbahar mevsiminde geldiğiniz takdirde ise yaylalarında piknik yapmak için yine burayı tercih edebilirsiniz ayrıca bölgede bulunan bisiklet ve ATV gibi aktivite seçeneklerinden birini tercih ederek farklı bir deneyimde yaşayabilirsiniz.

4- Kırkpınar

Kırkpınar

Kırkpınar

Sapanca’ya keşif için gelen kişilerin uğrak noktasından birisi de Kırkpınar olmaktadır. Kırkpınar bölgesinde özellikle Çerkezlerin bulunması sebebiyle birbirinden leziz yemekleri tercih etmek mümkündür. Bağdat caddesi içerisinde gösterişli parkları da ayrıca yer almaktadır. Çerkez lezzetlerini merak eden kişilerin ilk olarak tercih ettiği bölge burası olmaktadır. Belediye tarafından yaz aylarında açık hava konserleri de düzenlenmektedir. Kırkpınar’a dilediğiniz herhangi bir mevsimde gelerek doğal güzelliklerini görmeye gelebilirsiniz.

Sapanca At Çiftlikleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

5- Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı, Sapanca Gezilecek Yerler arasında bulunmalıdır. Günübirlik gezi dendiğinde Sapanca yolu üstünde yer alan Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisidir. Tabiat parkı içerisinde Sapanca gölü manzarasını izleyerek istediğiniz her an konaklama imkanı da bulunmaktadır. Yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz restoran mı kafelerde yer almaktadır. Ayrıca ahşap evlerde konaklama da yapabilirsiniz. Piknik yapmak için dilediğiniz noktada tur atabilir ve tesiste bulunan marketten de ihtiyacınız olan malzemeleri alabilirsiniz.

6- Sapanca Kahvaltı Yerleri

Sapanca Kahvaltı Yerleri

Sapanca Kahvaltı Yerleri

Sapanca’da gezilecek yerler arasında kesinlikle birisi de kahvaltı yerleri olmaktadır. Alan içerisinde çeşitli kahvaltı noktaları bulunmaktadır. Bu sebeple herhangi bir mekan ismi vermek yerine yürüyüş yaptığınız noktalarda sizlere en yakın görünen mekanı tercih edebilirsiniz.

7- Vecihi Kapısı

Vecihi Kapısı

Vecihi Kapısı

Sapanca eski ünlü caddesi başında bulunan Vecihi Kapısı,  Sapanca’da gezilecek yerler arasındadır. Kemer mezarlığı girişinde yer alarak Avrupa tak yapılarına benzer mimarisine sahiptir. Ticaret yolunda giriş çıkış görevinin yapıldığı ve İpek yolu üzerinde yer aldığı gibi rivayetler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra mimar Sinan’ın eseri olduğu konusu da rivayetler arasında yer almaktadır.

8- Ormanya Doğal Yaşam Parkı

Ormanya Doğal Yaşam Parkı

Ormanya Doğal Yaşam Parkı

Sapanca’da gezilecek yerler listesinin sonunda Ormanya Doğal Yaşam Parkı yer almaktadır. Doğal yaşam parkı içerisinde hayvanat bahçesi, doğa eğlence alanı ve botanik parkı gibi 5 farklı alan bulunmaktadır. Her yaşa ve gruba Uygun olabilecek bir gezilip görülmesi gereken yerler arasında sayılabilir. Ayrıca doğal yaşam parkı içerisinde yapılabilecek çeşitli aktivitelerde bulunmaktadır. Bunlardan birisi de piknik, yürüyüş, bisiklet veya kamp gibi aktivitelerdir. Sapanca Gezilecek Yerler listemizin burada sonuna gelmekteyiz.

Sapanca Ücretli Kamp Alanları hakkında bilgi almak için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.