Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı 2024

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı içerisinde dilediğiniz şekilde kafa dinleyebilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Kırkpınar kamp alanı içerisinde çeşitli imkanların bulunmasından dolayı son derece keyifli bir tatil yapmış olursunuz. Sakarya’nın en fazla tercih edilen ve bilinen tatil beldesinden biri olan Sapanca’da yer alan Kırkpınar Sahili Kamp Alanı sıklıkla tercih ediliyor. Bunun sebebi ise bölgede ücretsiz olarak çadır kampı veya karavan kampı yapılıyor olmasından kaynaklanıyor. Mevki açısından Sapanca gölü kıyısında bulunması ile birlikte Sapanca ilçe merkezine yaklaşık olarak 3 kilometrelik bir uzaklıkta bulunuyor.

Kırkpınar Sahili konum itibariyle alabildiğini upuzun masmavi bir manzara ve hemen karşısında yer alan dağ silüeti ile birlikte ziyaretçilerini karşılıyor. Seyir anlamında oldukça güzellikleri bünyesinde barındırmasından dolayı kafa dağıtmak için ise ideal bir konum olarak nitelendiriliyor. Buraya gelen kişilerin özellikle tercih etmesinin nedeni henüz Kırkpınar Sahili’nin çok fazla keşfedilmemiş olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla keşfedilmemiş bir cennet güzellikte sahil arayışına giriyorsanız kesinlikle burayı tercih etmelisiniz.

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Zira muhteşem manzarasının yanı sıra henüz pek çok insan tarafından bilinmiyor. Bu sebeple şehrin gürültüsünden ve karmaşasından kaçmak için tatil olarak bu beldeyi tercih edebilirsiniz. Kırkpınar Sahili Kamp Alanı çevresinde Sapanca halkı ve çevre illerden gelen kişiler tarafından ziyaret ediliyor. Her sabah buralarda yürüyüş yaparak dileyen kişiler ise kıyı şeridi boyunca bisikletlerini sürüyorlar. Bölgede genç ve çocukların olmasının yanı sıra yetişkinlerde sıklıkla bu bölgeyi tercih ediyor.

Yürüyüş ve bisiklet sürmenin yanı sıra gezmek ve dinlenmek içinde pek çok imkanı beraberinde barındırıyor. Peki, Kırkpınar Sahili Kamp Alanı içerisinde bulabileceğiniz imkanlar neler Sizler için bu yazıyı içerisinde bulabileceğiniz imkanları sıraladık. Gelin, hep birlikte Kırkpınar Sahili Kamp Alanı’na çerçevesinde nelere ulaşın sağlanabiliyor ve nelerden yararlanabiliyor birlikte görelim.

Uzunkum Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Turları hakkında bilgi almak için tıklayın!

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı İmkanları

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı içerisinde pek çok farklı ihtiyacı karşılayabilecek nitelikte imkanlardan yararlanmak mümkün. Yalnızca yürüyüş yapmaya ve bisiklet sürmeye uygun olan bir kıyı şeridi bulunuyor. Ancak yalnızca yürüyüş yapma ve bisiklet sürme dışında kamp ve karavan kullanarak da konaklamak mümkün hale geliyor. Kırkpınar Sahili’nde yürüyüş yolunun hemen yanında bulunan geniş bir çimenlik alan üzerinde dilediğiniz şekilde vakit geçirebiliyorsunuz. İsterseniz bu çimlerle kaplı alanda ücretsiz çadır kampı yapabilirsiniz veya karavanınızı buraya park edebilirsiniz.

Ayrıca bölgeyi ziyarete gelen kişiler tarafından da burada piknik yapılıyor. Bunun yanı sıra Kırkpınar sahil çevresi tamamen güvenilir bir şekilde korunduğundan dolayı gönül rahatlığıyla tercih ediliyor. Hafta sonları ailesiyle ve sevdikleriyle kaçamak yapmak isteyen kişilerin tercihi bu yönde oluyor. Geceleri de tamamen güvenilir bir şekilde korunan bölgeye aileler tarafından tercih edilebilir. Sabah uyandıklarında gözlerine Sapanca gölü manzarasını açmak isteyen kişiler tarafından eşsiz bir nokta oluyor. Ek olarak İstanbul ve Sakarya çevrelerinden de bu bölgeye ulaşım son derece kolay.

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Sakarya bölgesinden kalkmakta olan Sapanca ilçe otobüsleri ile yaklaşık olarak yarım saat içerisinde Kırkpınar sahili bölgesine gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra sahil alanı aileler için uygun olduğundan dolayı aramış olduğunuz çeşit imkanlarda bu bölgede bulunuyor. Belirtmekte yarar olduğunu düşündüğümüz bir başka nokta ise Kırkpınar sahili çevresinde tuvaletlerin var olduğu ancak herhangi bir duş imkanının bulunmadığı konusudur. Bu sebeple bu bölgede tatil yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak tercihi karavanlarıyla tatil yapma yönünde oluyor.

Sapanca Outdoor ATV Turu Organizasyonu ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için tıklayın!

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı’nda otopark olduğu için araçların nereye park edileceği konusunda düşünmenize gerek kalmıyor. Bölgede bulunan wc oluşunun yanı sıra elektrik, yiyecek ve içeceklerinizi sahil çevresinde bulunan işletmelerden temin edebilme imkanınız bulunuyor. Kafeteryalar ardı arkasına bulunduğundan dolayı herhangi bir şekilde kafe arayışına da girmenize gerek kalmıyor. Bu bölgenin özellikle hafta sonları tercih edilmesinde en büyük faktör çalışan kişilerin kafa dinleme maksadıyla buraya gelmesinden kaynaklı.

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Özellikle yerli ve yabancı turistler tarafından son zamanlarda sıklıkla ziyaret eden bölgede baharın gelmesi ile birlikte açan çiçekleri ve belediye tarafından yapılan peyzaj çalışmasını görmek istemekten kaynaklanıyor. Sahil güzergahında bulunan birbirinden farklı nezih mekanlar bölgeye gelen ziyaretçilerini iyi bir şekilde ağırlıyor. Bu mekanlar içerisinde dileyen kişiler sabah kahvaltılarını yaparken dileyen kişiler ise gün ortasında veya akşamları kahvelerini yudumluyor. Çevre illerden gelmek isteyen ziyaretçiler içinde oldukça ulaşım açısından kolaylığı sağlıyor.

Kırkpınar kamp Alanı’na ulaşım sağlamak isteyen kişiler için İstanbul’dan yaklaşık olarak 2 saatlik mesafede olduğunu söylememiz gerekir. Bunun yanı sıra Tekirdağ’dan gelmek isteyen kişiler içinde 3,5 saatlik bir yolun beklediğini belirtmemiz gerekiyor. Ailesiyle birlikte huzurlu bir hafta sonu geçirmek isteyenlerin tercihi piknik yapabilecekleri veya kamp yapabilecekleri bir bölge oluyor. Buraya ailesi ile birlikte gelen kişiler diledikleri çimenlik alanda piknik yapabiliyor, bunun yanı sıra da hamak kurarak Sapanca Gölü’nün manzarasının keyfini çıkarıyor.

Sapanca Sahil Gezilecek Yerler Listesi ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.