Sapanca Ücretsiz Kamp Alanları

Sapanca Ücretsiz Kamp Alanları 2023

Sapanca Ücretsiz Kamp Alanları ilgilileri tarafından oldukça merak ediliyor. Sapanca, birbirinden farklı doğal manzarayı ev sahipliği yapan bunun yanı sıra yürüyüş rotalarından yayla yerlerine kadar pek çok noktayı bulunduran bir yerdir. Hayatın koşturmasından kaçmak isteyenler Sapanca gölü kıyısında gün batımını ve doğuşunu izleyerek diledikleri noktalara çadırlarını kurabilirler. Tertemiz havası ve sakinliği ile insana huzur veren bir bölge olarak geçmektedir. Bunun yanı sıra akıllara gelen en önemli sorulardan birisi de konaklanacak alan kısmıdır.

Sapanca’da ücretli bungalovların yanı sıra ahşap ev konaklama tesisleri de bulunmaktadır. Kişiler diledikleri noktalarda istedikleri şekillerde kalabilmektedir. Bunun yanı sıra bölgede bulunan ücretli kamp alanları da bulunmaktadır. Ancak kimi kişiler kendileri için konaklayacakları bir ücretsiz kamp alanı aramaktadır. Araştırmaları içerisinde de Sapanca ücretsiz kamp alanları 2023 yılı şeklinde aramalar geçmektedir.

Sizler için bu yazı içerisinde Sapanca’nın göl çevresinde çadır kurabileceğiniz ücretsiz kamp alanlarını paylaşacağız. Kamp yerlerini sunmuş olduğu olanakları okumak ve nasıl gidileceği hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İşte, sizler için derlediğimiz Sapanca ücretsiz kamp alanları…

Sapanca En İyi 8 Kahvaltı Mekanı hakkında bilgi almak için tıklayın!

Sapanca Ücretsiz Kamp Alanları Nereler?

Sapanca bölgesinde birbirinden farklı kamp alanı bulunmaktadır. Ancak bu noktaları tercih etmeden önce hangilerinin ücretli hangilerinin ücretsiz olduğunu bilmekte yarar vardır. Çoğu alanın aksine Sapanca bölgesinde ve göl civarında ücretsiz kamp noktalarını keşfetmek mümkündür. Bu yazının sizlere rehberlik edebilmesi adına Sapanca ücretsiz kamp alanları 2023 yılını kapsayacak şekilde liste derlemeleri oluşturduk.

1- Çiğdem Yaylası Kamp Alanı

Çiğdem Yaylası Kamp Alanı

Çiğdem Yaylası Kamp Alanı

Çiğdem Yaylası, Sapanca Ücretsiz Kamp Alanları  arasındadır. Kamp ve yürüyüş yapmak için oldukça uygun bir rotadır. Yayla yeri olması sebebiyle harika bir doğal atmosfer konaklama yapan kişilere yaşatmaktadır. Tertemiz havası ile birlikte kuş cıvıltıları eşliğinde sakin bir hafta sonu yaşayabilirsiniz. Herhangi bir gürültü olmadığı gibi geniş düzlük alanların bulunması da kamp yapmaya elverişli nokta oluşturmaktadır.

Çiğdem yaylası konum olarak Sapanca ilçe merkezine yaklaşık olarak 70 kilometre mesafede bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araçla ulaşım yapıldığında yaklaşık olarak 70 kilometre mesafede yer almaktadır. Yayla içerisinde pikniğe gelen insanların yanı sıra yürüyüş yapan pek çok farklı kişileri de görmek mümkündür. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının karşılanabileceği yeni yayla köyüne de ayrıca yakın bir mesafededir. Olanaklar açısından herhangi bir elektrik, çeşme ve WC gibi olanaklar yer almamaktadır.

Sapanca Restoran Önerileri için tıklayın!

2- Soğucak Yaylası Kamp Alanı

Soğucak Yaylası Kamp Alanı

Soğucak Yaylası Kamp Alanı

Soğucak Yaylası, Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bulunarak oldukça güzel bir yürüyüş yapılacak alanı ve kamp yapmaya uygunluğu tanımaktadır. Soğucak Yaylası tamamen yeşillerin arasında yer alarak Sapanca Gölü’nü ise kuş bakışı olarak görme imkanı vermektedir. Bunun yanı sıra kamp yapmak isteyen ve yürüyüş aktiviteleri düzenlemek isteyen kişiler için oldukça uygun bir noktadır.

Bu yayla yerinde çadır kurulabilecek düz alanlar yer almaktadır. Yayla oldukça serin bir bölümde bulunduğundan dolayı kamp yapacak olan kişilerin tedarikli gitmesinde yarar bulunmaktadır. Yayla içerisinde herhangi bir noktada tuvalet, yeme içme yeri gibi bir alan bulunmamaktadır. Soğucak yaylasına ulaşım sağlarken yolların toprak ve çukurlu olduğunu da söylemekte yarar bulunmaktadır.

3- Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Sapanca Gölü kıyısında bulunan Kırkpınar Sahili, ilçe merkezine yaklaşık olarak 2 kilometre mesafede yer almaktadır. Gün batımını izleyebilecek eşsiz bir manzaraya sahip olmasının yarı sıra yürüyüş aktiviteleri düzenlemek için ise birebirdir. Sahil kenarına yakın olması sebebiyle hem manzara açısından hem de çadır kamp yapmak için oldukça ideal bir noktadır. Burada bulunan yerli halk sabahları yürüyüş yaparak veya bisiklet sürerek vakitlerini geçirmektedir. Yani sahil boyunca yürüyüş yolu ve bisiklet parkurları alanları mevcut olduğunu söylemek gerekir. Bunun yanı sıra diğer iki kamp alanlarından farklı olarak bir şeyler yiyip içirebilecek restoran ve kafelerde yer almaktadır. Sapanca Ücretsiz Kamp Alanları arasında yer almaktadır.

Sapanca At Çiftlikleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

4- Sapanca Gölü Kamp Alanı

Sapanca Gölü Kamp Alanı

Sapanca Gölü Kamp Alanı

Sapanca Gölü, Sapanca Ücretsiz Kamp Alanları arasındadır. Sapanca’da bulunan en muhteşem kamp alanlarından dense yeridir. Tamamen dinlenmeye müsait olabilecek şekilde imkanları olan bir bölgedir. Sapanca gölü içerisinde birbirinden farklı lezzetlerin tadına bakılabilecek yeme içme restoranları da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra eğlence yerlerinde bulunduğunu söylemek gerekir. Pek çok farklı noktalarda piknik yerleri de yer almaktadır. Ancak bazı noktaların girişlerinin ücretli olduğunu söylemek gerekir. Ulaşım açısından oldukça kolaydır. Yemyeşil ağaçlar içerisinde piknik yapmaya ve kamp aktiviteleri düzenlemeye son derece uygundur.

Sapanca Ücretli Kamp Alanları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

 

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.