çatalkaya dere kenarı

Çatalkaya Dere Kenarı Mesire Alanı Giriş Ücretleri 2024

Çatalkaya Dere Kenarı İstanbul’a mesafe açısından yaklaşık olarak 120 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Sapanca sınırları içerisinde bulunan Çatalkaya Vadisi, dağ eteklerine uzanan saklı bir orman içi vadisinde bulunmaktadır. Burada ortasından dere Akan yemyeşil bir alan ziyaretçilerini karşılamaktadır. Bölgenin gizli bir tabiat cenneti olarak geçen Çatalkaya Dere Kenarı, kesinlikle her doğa tutkunun görmesi gereken yerlerden biri.

Sapanca Outdoor ATV Turu Organizasyonu ile ilgili bilgi almak için tıklayın!

Yemyeşil bir vadi alanı kar sularının erimesinden sonra buz gibi kalan irili ufaklı dereleri ile birlikte içerisinde birbirinden farklı endemik bitki türlerini barındıran, sarp kayalar ve ormanlarla bezeli bir yer. Bunun yanı sıra trekking parkurlarının da bulunması ile birlikte ziyaretçiler tarafından ayrıca ilgi çekiyor. Dereler ve şelaleler ile kaplı olan bu mesire alanı büyük şehirlerin gürültüsünden kurtulmak isteyen kişilerin başlıca tercihi oluyor.

çatalkaya dere kenarı

çatalkaya dere kenarı

Doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyen kişilere önerimiz ilk olarak Çatalkaya Deresi’nde bulunan taş ve ahşap mimarili doğa otellerinde konaklamak olacak. Bunun yanı sıra doğa ile iç içe bir şekilde kamp yapmayı seven biriyseniz mesire alanında çadır kurabilirsiniz konaklama türü tamamen sizin zevkinize ve tatil yapma planlarınıza göre değişiklik gösteriyor.

Çatalkaya Dere Kenarı otopark konusunda herhangi bir ücret talep edilmiyor. Bunun yanı sıra vadi içerisinde bulunmakta olan tesis tarafından sunulan olanaklar da yer alıyor. Tesisin sunmuş olduğu hizmetler içerisinde zipline, ATV turu ve trekking yaparak son derece keyifli ve dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Mesire alanı denince aklınıza güvenlikten uzak bir bölge gelmesin. Zira Çatalkaya Vadisi 7/24 güvenliği olan bir bölge olarak hizmete geçmektedir. İçerisinde birbirinden farklı çeşitli aktivitelerin yapılacağı alanlar ise yer alıyor. Bunun yanı sıra restoranın da bulunması sebebiyle yeme içme konusunda da ayrıca bir sıkıntı çekmiyorsunuz. Ayrıca içerisinde birbirinden farklı yapıların da bulunması sebebiyle can sıkkınlığı konusunda da bir sorun yaşamıyorsunuz.

Çatalkaya Dere Kenarı ziyaret etme açısından özellikle mevsim açısından yağmurların olmadığı bir döneme denk getirilmesinde fayda var. ATV ile gezinme hizmeti de verilen alanda sevdiklerinizle birlikte güvenli ve konforlu bir şekilde tatil yapabiliyorsunuz. Alan ile ilgili bilinmesi gereken şeylerden birisi de yeni nesil haricinde dışarıdan herhangi bir katılım veya misafir kabul edilmediğidir.

Çatalkaya Vadisi Ulaşım Nasıl Olur?

Çatalkaya Dere Kenarı Mülkiye’den Sapanca yönüne giden Yanıkköy sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul’a ise 130 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Sizlere verebileceğimiz en iyi tavsiye İzmit tarafından geldiğiniz takdirde Maşukiye’yi geçince Yanıkdere Köprüsü’nü geçmeden sağ ve yukarı doğru yönde satmanız gerektiğidir. Sapanca yönünden gelecek olan kişilere ise önerimiz köprüyü geçer geçmez sola yaklaşık olarak 2-3 km kadar çıktıktan sonra taş ocağı yanından mıcırlı yol sizleri Çatalkaya Vadisi’ne kadar götürecektir.

çatalkaya vadisi

çatalkaya vadisi

Çatalkaya Dere Kenarı hakkında katılım ücretleri de ayrıca merak edilecek türde konulardır. Öncelikli olarak program ile birlikte bu bölgeyi turlamak istiyorsanız fiyat konusunda bir fikir verebiliriz. Çocuk katılım ücretleri kişi başı olmak üzere 595 TL ile belirlenmişken, veli katılım ücreti ise 695 TL olarak belirlenmiş. Tur ile gidildiği takdirde köy kahvaltısı ve öğle yemeği de bulunmaktadır. Ekstreler ise bedensiz olacak şekilde ayarlanmıştır. Tura gitmeye karar verdiğinizde tarihle alakalı müsait olma durumu hakkında bilgi almanız tavsiyelerimiz arasında. Fiyat içerisinde dahil edilmeyen hizmetler ise zipline, ATV safari ve at safari şeklindedir. Şahsi harcamalar ise yine kişinin kendi bütçesine dayalı şekilde ayarlanmaktadır.

Sapanca Natürköy Kahvaltı Menü ve Fiyatları ile alakalı detaylı bilgi için tıklayın!

Çatalkaya Dere Kenarı Olanakları

Çatalkaya Dere Kenarı bölgesinde yer alan keyifli ve iyi bir yürüyüş yapmak için oldukça ideal bir bölge. Ek olarak gündüz, vaktinizi başka bir alanda geçirmeye ihtiyaç duymadan geçirebileceğiniz sürüde bir yer. Belli bir ziyaretçisinin olmasının yanı sıra henüz keşfedilmemiş bir yer olarak söyleyebiliriz. Dolayısıyla bölgede fazla bir insan yoğunluğu olmaması sebebiyle sakin bir tatil yapmayı planlayan kişiler için oldukça idealdir. Bölgede kamp yapmayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Çadır kampı yaparak da mesire alanlarında boş bir yer yakalayarak konaklama yapabilirsiniz.

çatalkaya dere kenarı

çatalkaya dere kenarı

Bunun yanı sıra maddi açıdan da orta seviyeden üst seviye olacak şekilde konaklama yapılabilecek butik otellerde mevcut. Tesise geldiğiniz andan itibaren tesis imkanlarından da yararlanabilmek mümkün oluyor. Ayrıca tesis tarafından kiralanan ATV araçlar ile tur yapma fikri de son derece iyi oluyor. Bölge içerisinde bariz görünen Bir tehlike olmamasından dolayı ATV’ler ile keyifli ve emniyetli bir tur yapma imkanı sağlanıyor.

Bunun yanı sıra at binmeyi tercih eden kişiler içinde at binme turu da tesis tarafından düzenleniyor. Ayrıca mesire alanı olması sebebiyle piknik alanında da pek çok farklı noktalarda mangal kiralama ve semaver çay hizmeti de bulunuyor. Bütün malzemeleri kendiniz getirmeyi tercih edecekseniz ise yalnızca masa ücreti ödemiş oluyorsunuz. Yani yalnızca tesis tarafından sağlanan imkanlar dahilinde de iyi bir şekilde yemek yeme imkanınız bulunuyor.

Sapanca London Park ile alakalı detaylı bilgiye erişmek için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.