Uzunkum Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Yolu

Uzunkum Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Turları 2024

Uzunkum Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Turları açısından Sapanca, oldukça eşsiz bir bölgedir. Sakarya’da gezip görülecek yerler arasında başlıca Sapanca ilçesi yer almaktadır. Göl çevresinin güzelliği ise ziyaretçilerine ayrıca büyülemektedir. Yürüyüş yapmaktan ve bisiklet sürmekten keyif alıyorsanız oldukça doğru yere geldiniz. Zira Sapanca Gölü’nün etrafında bol bol bisiklet ve yürüyüş yolları bulunuyor. Bölge içerisinde oldukça fazla sayıda bisiklet kullanan kişi bulunuyor. Bu sebeple Sapanca bölgesini ziyaret eden kişilerin aklına ilk olarak bisikletli yaşamın hakim olduğu bilgisi geliyor.

İstanbul, Düzce ve Kocaeli olmak üzere çevre illerden bisiklet sürücüleri buraya geliyor. Sapanca’nın oldukça tercih ediliyor olmasının sebebi doğal yaşama ve aktif oluşa önem verilişinden kaynaklanıyor. Bunun yanı sıra kişiler tarafından en fazla tercih edilen yürüyüş ve bisiklet yolu Uzunkum Sahil oluyor. Gündelik hayatında yürüyüşü ve bisiklet kullanmayı kendisine adapte etmiş kişiler bu bölgeden çıkmak istemeyecektir.

uzunkum yürüyüş yolu

uzunkum yürüyüş yolu

Uzunkum yürüyüş yolu ve bisiklet turları yapılacak olan alan 2 bin 500 metre uzunluğa sahip. Bulunduğu konum itibariyle Sakarya’da bulunan Sapanca, turizm, kültür ve sosyal yaşam açısından son derece önemli bir yere sahip. Marmara Bölgesi’nde bulunan pek çok farklı çevre ilden yerli ve yabancı olmak üzere çeşitli turistleri de ağırlamaya devam ediyor. Özellikle Sapanca Gölü ve çevresine oldukça fazla sayıda ziyaretçisi geliyor. Burada bulunan kafe ve restoranlarda çay içerek yemek yiyorlar. Bunun yanı sıra yürüyüş yapmayı seven kişilerin olduğu kadar bisiklet kullanmayı seven kişilerin de olduğunu söylesek yeridir.

Sapanca Gölü çevresini merak eden kişiler için ilk olarak bu bisiklet ve yürüyüş yolunu tercih etmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Göl çevresi tamamen tertemiz bir havaya sahip bir biçimde ziyaretçilerin karşılıyor. Bunun yanı sıra yeşilin suyla buluşmuş olduğu enfes görüntü içerisinde dilediğiniz kadar yürüyüş yapabilir veya bisiklet sürebilirsiniz. Ayrıca burada belediyeye ait bisikletlerden de kiralayarak kullanabilirsiniz.

Uzunkum yürüyüş yolu ve bisiklet turları

Uzunkum yürüyüş yolu ve bisiklet turları

Sohbetlerinizi eşlik edecek türde olan kafelerden de kahve veya çay içebilir, manzaranın keyfini çıkararak hayatın stresinden uzaklaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra yürüyüş yolunda yoruldunuz takdirde belirli aralıklarla konulmuş banklarda dinlenebilir ve soluklanabilirsiniz.

Sapanca London Park ile ilgili bilmediklerinizi öğrenmek için tıklayın!

Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Denince Akla Gelen İlk Yer; Uzunkum Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Turları

Uzunkum Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Turları  Sapanca çevresinde en çok tercih edilen lokasyonlardan birisi. Bunun sebebi ise rahat bir şekilde kullanılabilecek bisiklet yollarının olmasından kaynaklanıyor. Pek çok çevre ilden gelen ziyaretçiler burada pedal çevirerek Sapanca Gölü’nün manzarasını izlemeye devam ediyor. Bunun yanı sıra kamp yaparak alandaki imkanları da keşfediyorlar.

Son zamanlarda yapılan Uzunkum’da bulunan eski bisiklet yolunda bir boyama çalışması ise tamamlandı. Böylelikle çok daha dikkat çekici ve iyi bir proje haline getirilmiş oldu. Yalnız buraya gelmeden önce sizleri birkaç konuda uyarmalıyız.

Uzunkum Yürüyüş Yolu

Uzunkum Yürüyüş Yolu

Yol boyunca ciddi bir drenaj sorununun olduğunu söylemeliyiz. Olumsuz bir hava koşulunda yani en ufak bir yağmur yağdığında bisiklet yollarında su göletleri oluşmakta. Bu sebeple bisiklet sürücüleri tarafından en çok şikayet edilen kısımlardan birisi de yolların sürüşe uygun olamayışından kaynaklanıyor.

Var olan ufak tefek sorunları da göz önünde bulundurmayıp tamamen Sapanca Gölü’nün güzelliğinin tadını çıkarıyor. Bisikletli turizm denince ilk akıllara gelmesi gereken yerlerden birisi de Sapanca Uzunkum Sahil oluyor. Yürüyüş ve bisiklet yolu olmasa sebebiyle ziyaretçileri tarafından oldukça tercih edilen bir bölge oluyor. Hayatına yürüyüşü ve bisiklet kullanmayı bir yaşam biçimi haline getirmiş kişiler tarafından akıllara ilk gelen yer Uzunkum Bisiklet ve Yürüyüş Yolu oluyor.

Sapanca Gezilecek Yerler hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

Sapanca gölü çevresinde bulunan Uzunkum Yürüyüş ve Bisiklet Turları açısından oldukça eşsiz bir manzaraya sahip olan bölgede konumlanmış bir biçimde ziyaretçilerini bekliyor. Bu sebeple sizler de hayatın gündelik stresinden uzaklaşmak istediğiniz zamanlarda buradaki yürüyüş yolunu tercih edebilirsiniz. İstediğiniz her an yürüyüş yapabileceğiniz gibi aynı zamanda bisiklet de kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda yalnızca bisiklet sürme ve yürüyüş yapmanın yanı sıra sohbet edebileceğiniz alanlarda mevcut.

Uzunkum Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Turları

Uzunkum Yürüyüş Yolu ve Bisiklet Turları

Sapanca Gölü çevresi oldukça hareketli bir alanda bulunmuş olduğu için ziyaretçilerinin her türlü ihtiyacını karşılamaya uygun alan bulunuyor. Bunların yanı sıra tuvaletin var oluyor oluşu, ücretsiz wi-fi ve şarj istasyonları dışında restoran ve kafelerde bulunuyor. İhtiyacınıza uygun olan yeri tercih ederek kendinize ait bir dinlenme alanı yaratabilirsiniz. Ayrıca belli aralıklarda konumlandırılmış olan banklarda da dinlenerek göl manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Aynı zamanda yürüyüş yolu tamamen güvenilir bir şekilde korunmaktadır. Burası sıklıkla yabancı ve yerli turist ağırlamasından dolayı ekstra bir güvenliğe ihtiyaç duymaktadır. Dolayısıyla yürüyüş yoluna 2020 yılında 7/24 gözetlenecek şekilde bir güvenlik kamerası yerleştirilmiş. Dolayısıyla ailecek ve sevdikleriniz de dilediğiniz her an gönül rahatlığıyla burada yürüyüş yapabilir veya bisiklet kullanabilirsiniz.

Sapanca Sahil Gezilecek Yerler Listesi ile ilgili bilgi sahibi olmak için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.