Maşukiye Kartepe ormanya günübirlik turlar

Maşukiye Kartepe Ormanya Günübirlik Turlar 2024

Maşukiye Kartepe Ormanya Günübirlik Turlar ile birlikte doğa ile iç içe olabileceğiniz bir gezintiye çıkabilirsiniz. Şehir koşturmacasından uzakta bir gün planladıysanız bu türler tam olarak beklentinizi karşılıyor. Böylelikle yolculuk esnasında Maşukiye’nin eşsiz doğasında kendiniz için enerji toplamış olacaksınız. Ayrıca Ormanya’ya da bitki ve hayvanların doğal yaşam alanlarını seyredip keşfetme imkanı da yakalayacaksınız. Günübirlik turlar içerisinde sizlere hızlı bir biçimde bölgeyi tanıtmak amaçlanmaktadır.

Dolayısıyla günübirlik turları tercih ederek bölgede bulunan meşhur yerleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Sapanca’nın en ünlü yerlerinden birisi olan Sapanca Gölü’nde ziyaret ederek görsel bir şölene katılma imkanı bulabilirsiniz. Sizlere değinmeden geçmek istemediğimiz bir yer ise Ormanya Doğal Yaşam Parkı’dır. Ormanya Doğal Yaşam Parkı içerisinde birbirinden farklı keşfedilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu alanları kısaca şöyle tanımlayabiliriz, hayvanat bahçesi vahşi yaşam alanı, hobbit evleri, botanik yolu, doğa eğlence alanı, yaban hayat rehabilitasyon merkezi ve tatil destinasyonu şeklinde sıralanabilir.

Maşukiye Kartepe ormanya günübirlik turlar

Maşukiye Kartepe ormanya günübirlik turlar

Bunun yanı sıra sizlere sorular içerisinde muhakkak gösterilecek olan bölgelerden birisi de aşıklar diyarı olarak adlandırılan Maşukiye bölgesidir. Maşukiye Aşıklar Deresi ve şelalelerinde sizler için serbest alan bırakılmaktadır. böylelikle tur içerisinde ekiple gezmenin yanı sıra serbest biçimde dolaşma imkanı bulursunuz. Turlar içerisinde serbest zaman ile birlikte öğle yemeği de kaçırılmamaktadır. Daha sonra Sapanca Gölü ve tüm vadi Kartepe’den yüksekte izlenmiş olacaktır. Oksijeni bol bol içinize çekeceğiniz bu bölgeye aşık olmadan dönmeyeceğinizi biliyoruz.

Sapanca Gezilecek Yerler ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın!

Maşukiye Kartepe ormanya günübirlik turlar sizlere birbirinden farklı program oluşturarak bir gezinti imkanı sağlamaktadır. Her bir turun sizlere sağlamış olduğu imkanlar farklı. Bu sebeple tura çıkacağınız tur firmasını da iyi bir şekilde araştırmış olmanız gerekiyor. Bu anlamda Sapanca bölgesine hareket eden pek çok tur firması var. Her birinin programı birbirinden farklı olsa da geneli en önemli bölgeleri tanıtmayı amaçlıyor. Sizlere önerimiz tur programı içerisinde neler olduğunu öncesinde ayrıntılı bir şekilde sormak olacak. Bu anlamda fikir vermesi adına kendi deneyimlerimizden yola çıkarak program içerisinde ücrete dahil hizmetler ve dahil olmayan hizmetleri anlatmaya çalışacağız. Buradan yola çıkarak sizler de gitmeyi planladığınız tur firması ile ilgili ayrıntılı bilgiler edinebilir ve dilediğiniz şekilde kıyaslayabilirsiniz.

Maşukiye Kartepe ormanya günübirlik turlar

Maşukiye Kartepe ormanya günübirlik turlar

Maşukiye Kartepe Ormanya Günübirlik Turlar İçinde Neler Var?

Maşukiye Kartepe Ormanya Günübirlik Turlar içerisinde birbirinden farklı programlar belirleniyor. Programlar içerisinde ücrete dahil olan hizmetler ise lüks araçlar ile gidiş dönüş ulaşım, kahvaltı içerisinde serpme köy kahvaltısı ve limitsiz çay ikramı bulunuyor, öğlen yemeği menü, milli park giriş ücretleri seyahat sigortası, rehberlik ve araç içi ikramlar bulunuyor. Ücrete dahil olmayan hizmetler ise müze ve ören yeri giriş ücretleri, takdir edildiği durumlarda katılabilecek atlı Safari, ATV turu ve zipline gibi aktiviteler, kişisel harcama ve alışverişler şeklinde geçiyor. Ancak şu unutulmamalıdır ki; her programın kendisine has bir programı belirlenmiş oluyor.

Sapanca Ücretsiz Kamp Alanları hakkında bilmediklerinizi öğrenmek için tıklayın!

Dolayısıyla burada bahsettiğimiz ücrete dahil olan hizmetler ve dahil olmayan hizmetler değişiklik gösterecektir. Program dahilinde genel itibari ile sabah belirtilen buluşma noktalarından araçlara katılım bekleniyor. Böylelikle gezinin başlama saati ile birlikte sabah kahvaltısı için restorana doğru yola çıkılıyor. Toplu bir şekilde kahvaltı yapıldıktan sonra at çiftliğine doğru ulaşılıyor. Bunun yanı sıra isteyen kişiler At çiftliğinde ücrete dahil olmayacak şekilde safariye çıkabiliyor. Dileyen at ile manajda 5 tur ekstra gezi yapabiliyor. At çiftliği gezintisinden sonra Kartepe kayak merkezinin bulunmuş olduğu ormanlara sahip olan Kartepe zirvesine çıkılıyor. Böylelikle eşsiz yayla havasında atmosfer solunmuş olunuyor. Burada keyifli bir yürüyüş ve doğa manzarası misafirleri bekliyor.

Maşukiye Kartepe ormanya günübirlik turlar

Maşukiye Kartepe ormanya günübirlik turlar

Yürüyüşün hemen arkasından tura katılan kişiler için kafelerde vakit geçirebileceği serbest bir zaman tanınıyor. Serbest zaman tanındıktan sonra ulaşılacak ilk durak ise Maşukiye oluyor. Maşukiye’de her mevsim ayrı renklerin görüldüğü bir bölge olmasının dışında Alabalık Vadisi’nden şırıl şırıl akan dere ve leziz alabalıklar ziyaretçilerini bekliyor. Yürüyüşün hemen ardından ise misafirler için öğlen yemeği için mola veriliyor. Bu mola sonrasında dileyen ziyaretçiler ATV turuna da katılıyor. Serbest zaman sonrası programa katılan kişilere ekstra zaman tanındıktan sonra grubun hep birlikte toplanması sağlanıyor. Böylelikle Sapanca Gölü manzarasını keşfetmek için göl manzarası görmeye iniliyor.

Dileyen kişinin tercihine göre ellerde kahve veya çay olacak biçimde eşsiz göl manzarasının keyfi çıkarılıyor. Bundan bir sonraki durak ise Kartepe’de doğayı kucaklayabilecek Ormanya Doğal Parkı’na doğru yola çıkılıyor. İçerisinde hayvanat bahçesi bölümünde 400’ü aşkın hayvanın olmasının yanı sıra yemyeşil alan içerisinde serbest yürüyüş yapma imkanı da bulunuyor. Ayrıca burada bir fincan çay yudumlayarak da dinlenebilecek alanlar mevcut. Her bir tur firmasının kendisine göre fiyat aralıkları mevcut olduğundan, sizler için fiyat belirtmek doğru olmayacak.

Sapanca Reisin Teknesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.