Sapanca Horse Riding

Sapanca Horse Riding 2024 Giriş Ücretleri

Sapanca Horse Riding yapılabilecek etkinlikler arasında oldukça keyifli bir aktivite olarak geçiyor. Bunun yanı sıra Sapanca’da yapılabilecek oldukça iyi bir etkinlik arasında at çiftliğini ziyaret etmek yer alıyor. Henüz at biniciliği konusunda acemilik aşamasında olsanız dahi sorun değil nokta zira acemi biniciler için uzman hocalar tarafından binicilik eğitimi verilmektedir. Tesis içerisindeki çiftlikte verilmekte olan eğitimler uzman hocalar kontrolünde bir buçuk saat olarak sürmektedir.

At birinciliği konusunda acemiliği üzerinize atmak için gerekli olan eğitimler uzman hocalar dahilinde veriliyor. Bunun yanı sıra at binerken muhteşem doğanın keyfini çıkarabilmekte tamamen sizlere kalıyor. At binerek doğanın tadını çıkarabilmek ve şehrin stresini üzerinizden atabilmek ise son derece mümkün.

Sapanca Horse Riding

Sapanca Horse Riding

Sapanca Horse Riding bir etkinlik olmanın yanı sıra aslında sanat olarak da ifade edilebilir. Binicilik, atı kullanma sanatı olarak ifade edilse çok da abartılı olmaz. At biniciliği için son derece sakin, uygun bir zamanda, güvenli hissettirecek şekilde ve uygun bir kuvvet beraberinde kullanma becerisine sahip olmak gerekiyor.

Henüz ata binmeyi bilmeyenler için ise vereceğimiz ilk taktik atın sol tarafından binilip sol tarafından inildiğidir. Bundan öncesindeyse atın sol tarafına geçip yüzünüzü atın arkasına bakacak şekilde eğere yakın bir şekilde durmanız gerekiyor. Sonrasında sol ayağınızı üzenginin kendisine doğru çevirip üzengiye geçirmeniz lazım. Dizginleri sol elinizle tuttuktan sonra elleriniz eyerin her iki yanında tutacak şekilde olup kendinizi yukarıya doğru çekmeniz ve hemen ardından atın sırtına oturmanız gerekiyor.

Bunun yanı sıra atın hareketsiz kalmasını sağlamak için ise dizginin sol elde sıkı ve gergin bir şekilde tutulması gerekiyor. Gerekli olan tüm taktikler ve yardımlar uzman hocalar dahilinde At çiftliğinde veriliyor. Bunun yanı sıra bilinmesi gereken at binmenin püf noktalarının neler olduğu konusudur. Gelin, hep birlikte at binmenin püf noktaları nelerdir görelim.

Çatalkaya Dere Kenarı Mesire Alanı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Sapanca Horse Riding Püf Noktaları Neler?

Sapanca Horse Riding bin bir ton yeşil, sarı, turuncu ve mavinin tek karede buluşmuş olduğu bir yerde yapılan bir aktivite olarak geçiyor. Sapanca’ya gittiğiniz takdirde dağ yollarında aklı Safari ile özgürlüğünüzü yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Sapanca ormanlarının birbirinden eşsiz keşfedilmeyi bekleyen patikalarında dolaşarak gün boyunca atlı safari yapma imkanı bulabilirsiniz. Herhangi bir kaybolma veya yaralanma ihtimalinize karşı sizlere uzman hoca tarafından eğitimde veriliyor. Bunun yanı sıra patikalarda dolaştınız süreç boyunca da sizlere bir uzman hocada eşlik etmiş oluyor.

Binicilik ata binme becerisi gerektiren bir aktiviteler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra çocukların da ata binmeyi heveslendikleri anlar olmaktadır. Çocukları atabilmeyi öğretmenin en iyi yolu ise boylarına uygun olacak şekilde yere sağlam basan midillilere binmeleri gerektiğidir. Böylelikle çocuğun midilli ile olan bağa gevşeyerek zaman içerisi de ata binme becerisinde kazanmış olacaktır.

Sapanca Horse Riding

Sapanca Horse Riding

Sapanca Horse Riding fiziksel ve bilişsel anlamda yer alan özel bir spor olarak karşımıza çıkar. At çiftliği içerisinde sporun kişilere sağlamış olduğu pek çok faydası bulunuyor. Bu faydalardan ilki binicinin bir işlevselliğini artırmasının yanı sıra gelişimlerini ise gözle görülür bir artı sağlaması olarak söylenebilir. Binicilik aktivitesi için atın dinamizminden yararlanılır.

At üstünde olan binicinin atın kendi ritmik hareketleri çerçevesinde kendi kasları da gelişmektedir. Bunun yanı sıra dengi duyusunu harekete geçirmesiyle birlikte pek çok farklı yetenekleri de öğrenir. Dolayısıyla binicilik aktivitesi biniciye bir motivasyon sağlamaktadır.

Sapanca London Park ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın!

Sapanca Horse Riding aktivitesi ile birlikte binicinin kan dolaşımı ve solunum sistemi iyileşir. Bunun yanı sıra düzenli yapıldığı takdirde kişinin duruşunu ve dengesini de düzenlemesini sağlar. Temiz havada yapılması sebebiyle de kişilere mutluluk vermektedir. Hafta sonlarını keyifli bir şekilde geçirmek isteyen kişiler için ideal bir aktivite seçeneğidir. Böylelikle Sapanca at çiftliğine gelerek ailecek yapılabilecek bir aktivite arasında söylenebilir.

Sapanca Horse Riding

Sapanca Horse Riding

Son zamanlarda giderek popülerleşmesi sebebiyle pek çok binici adayı tarafından da merak edilen bir spordur. Son derece faydalı ve eğlenceli bir spor dalı olması sebebiyle binicilik bireyler için hayatlarının pek çok noktasında yardımcı olmaktadır. Ayrıca at binme sporu ile birlikte bireylerin kalp ve damar sağlığı korunarak, kaslarında gelişimini de sağlamaktadır. Çeşit yaş gruplarındaki bireylerin kolaylıkla başlayabileceği ve kısa bir zaman içerisinde öğrenebileceği bir spordur.

Sapanca Horse Riding spor ile tanışmak için Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bulunan at çiftliğini sizlerde ziyaret edebilirsiniz. Burada hizmet verilmekte olan at çiftliği içerisinde at binebilir ve sakin bir mekan içerisinde dinlenebilirsiniz. Özellikle hafta sonlarını keyifli bir şekilde geçirmek isteyen kişiler tarafından vazgeçilmez bir aktivite çeşidi olmaktadır. Yalnızca bir spor dalı olmasının yanı sıra Sapanca’nın huzurlu doğasında vakit geçirmek isteyen kişiler için de ideal bir noktadır. Böylelikle eşsiz manzarasıyla da tanışmış olunup aynı zamanda at binme etkinliği gerçekleşmiş olur.

Sapanca Natürköy Kahvaltı Menü ve Fiyatları için hemen tıklayın!

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.